back

Обласна організація інвалідів «Союз Чорнобиль України» відзначила 25-річний ювілей

28-05-2015 | 17:52

Сьогодні, 28 травня, виповнюється 25 років від дня заснування Чернігівської обласної організації інвалідів «Союз Чорнобиль України». Вона відстоює інтереси та права громадян, постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

З цієї нагоди в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбулися урочисті заходи. Привітати об’єднання з ювілеєм прийшли перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич, голова обласної ради Микола Звєрєв, президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Володимир Березін, референт Міжнародного освітнього центру м. Дортмунд (Німеччина) Любов Негатіна, Архієпископ Чернігівській та Новгород-Сіверський Амвросій та керівники організацій «Союз Чорнобиль України» з інших регіонів України.

Голова Чернігівської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун у вступному слові зазначив, що на сьогодні організація складається з 20 районних та міських відділень та об’єднує понад 2400 громадян. За час існування було оздоровлено більше 5 тисяч постраждалих дітей Чернігівщини. В усіх районних центрах області встановлено пам’ятні знаки та меморіальні дошки ліквідаторам аварії.

Для подолання екологічних, соціальних та гуманітарних криз, пов’язаних з Чорнобилем, активістами організації створено радіологічний загін «Сталкер». Окрім цього, «Союз Чорнобиль України» області бере активну участь у міжнародних проектах, з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та розвитку атомної енергетики.

Звертаючись до присутніх Леонід Сахневич підкреслив, що Чернігівська область постраждала чи не найбільше внаслідок катастрофи. У зону радіаційного впливу потрапило 244 населені пункти. Найбільшу дозу радіації прийняли землі Корюківського, Козелецького, Ріпкинського, Н-Сіверського та Чернігівського районів. І саме чернігівці, не жаліючи свого життя, стали першими на шляху смертоносного атому. У пам’ять за загиблими ліквідаторами аварії він оголосив хвилину мовчання. До пам'ятника Героям Чорнобиля у м. Чернігові від учасників заходу поклали квіти.

— Протягом останніх років налагоджена тісна співпраця між обласною владою та «Союзом Чорнобиль України». Вирішення питань чорнобильців завжди будуть у центрі уваги влади та суспільства, — підкреслив перший заступник голови ОДА.

За мужність і самовідданість під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та з нагоди 25-річчя з дня створення активістам обласної організації «Союз Чорнобиль України» були вручені відзнаки обласної державної адміністрації, обласної ради, Чернігівського міськвиконкому.

Після офіційної частини відбувся урочистий концерт. Свої вітання та гарний настій присутнім дарували академічний ансамбль пісні та танцю «Сіверські клейноди», зразковий фольклорний вокально-хореографічний театр «Калинонька», солісти філармонійного центру, учасники клубу бального танцю «Кармен» та вихованці Чернігівського міського палацу для дітей та юнацтва.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації