Підтримка підприємництва та пошук шляхів вирішення проблем, що йому заважають, є саме тією сферою соціально-економічного розвитку, в якій співпраця влади та громадськості може принести наочні результати.
На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко під час розширеного засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації з нагальних питань розвитку підприємницької діяльності.
Він підкреслив: Президент України та Уряд здійснюють послідовні реформи, вживають конкретних заходів щодо реального усунення адміністративних, фіскальних, регуляторних та інших перешкод, які стоять на заваді діяльності підприємців.
Так, Указом Президента України наприкінці квітня цього року затверджено Національний план дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».
Національний план передбачає дерегуляцію усіх сфер життя. Зокрема, передбачається, що у цьому році будуть завершені всі необхідні процедури для реалізації податкової та бюджетної реформ.
Планується подальше скорочення переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, передача територіальним представництвам центральних органів виконавчої влади та місцевим державним адміністраціям повноважень на видачу цих документів.
Також будуть скорочені строки оформлення ліцензій, уніфіковані принципи та процедури їх отримання; удосконалена система надання адміністративних послуг.
Передбачається продовження спрощення процедури відкриття бізнесу; припинення господарської діяльності юридичної особи та фізичної особи-підприємця; розширення мережі об'єктів інфраструктури підтримки підприємництва тощо.
Загалом для спрощення дозвільних процедур планується розробити та ухвалити близько 30 нормативно-правових актів.
Травень цього року Урядом зроблено місяцем відвертого діалогу з бізнесом, метою якого є вироблення ефективних механізмів взаємодії у проведенні реформ.
На переконання керівника області, водночас із суспільним діалогом необхідно налагодити постійний «зворотній зв’язок» щодо практики дерегуляції. За його словами, відверта розмова у регіоні вже розпочалась на розширеному засіданні обласної координаційної ради з питань розвитку малого підприємництва 11 травня цього року, за підсумками якого напрацьовані пропозиції щодо вдосконалення відносин влади і бізнесу, вирішення питань, які заважають розвитку підприємницької діяльності.
«Кожен підприємець, кожен громадянин має побачити і на собі відчути, як розширюється поле економічної свободи і водночас внести свої пропозиції», - зауважив Володимир Хоменко.
Обговоривши під час розширеного засідання президії Громадської ради нагальні питання діяльності малого і середнього бізнесу, що перешкоджають його розвитку, очільник області підкреслив: облдержадміністрація готова підтримати напрацювання та ініціативи підприємницького середовища, спрямовані на покращення бізнес-клімату.
«Впевнений, що такі зустрічі сприяють виробленню ефективних механізмів взаємодії у проведенні реформ, дозволяють забезпечити реалізацію співпраці влади і бізнесу на постійній основі та продовжити процес створення оптимальних умов для покращення підприємницького клімату в регіоні.
Сподіваємось, що спільно напрацьовані конкретні пропозиції щодо удосконалення діючої нормативно-правової бази у сфері підприємництва дадуть позитивний поштовх для зміцнення економіки і області, і країни» - наголосив Володимир Хоменко.
Прес-служба облдержадміністрації
Останні новини
- Через ведення активних бойових дій на території області довгий час відвідування регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» було під забороною.
- Значну частину будівельних матеріалів для відбудови житла на мікрорайоні Бобровиця надасть Митрополичий Фонд Православної Церкви України. Безпосередньо з будівництвом допомагатимуть волонтери центру «Іскра добра». Першочергово візьмуться за житло людей похилого віку, родин з маленьким дітьми та осіб з інвалідністю.
- Міст через Десну поблизу обласного центру — одна з найбільших інфраструктурних втрат Чернігівської області під час бойових дій. Після того, як його розбомбили рашисти, логістична ситуація в області значно ускладнилась.
- Нульова митна ставка на експорт українських товарів до Великої Британії почне діяти вже на початку червня. Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко
- З 28 травня на Чернігівщині послаблюються обмеження на продаж алкоголю. Відповідне розпорядження підписане сьогодні, 27 травня.
- У Чернігівській області 26 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури. Фахівці АТ «Чернігівгаз» відновили розподіл газу у селі Нова Басань. Також проведено ремонти газорозподільних мереж у Чернігівському районі, відновлено розподіл газу до 2300 осель.
- Упродовж тижня господарства області продовжували посів гречки, кукурудзи, сої та деяких інших культур. Загалом станом на 26 травня ярими культурами засіяно та засаджено 673,5 тисячі гектарів полів
- Сплата податків є основою економічної стабільності, особливо під час війни. На час активних бойових дій органи податкової фізично не працювали, але допомогу надавали «гарячі лінії». За повідомленням ДПС у Чернігівській області, усі державні податкові інспекції наразі відновили свою роботу.
- Триває розмінування території області. За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 40 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 180 таких предметів. Всього з початку воєнних дій вилучено 24794 вибухонебезпечні предмети.
- Шановна пані Спікер, пані Інаро! Шановний пане Прем'єр-міністре! Шановні депутати Саейми! Дорогий латвійський народе! Радий можливості звернутися до вас сьогодні й передусім подякувати за всю ту допомогу, яку Україна отримала від Латвійської Республіки та від багатьох звичайних громадян Латвії.
- Технічна база Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області стала ще потужнішою та укомплектованішою. На допомогу прийшли іноземні партнери.
- У Чернігівській області 25 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури. Здійснюється поточний ремонт у Чернігівській обласній лікарні та в Обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
- Республіка Корея може зробити свій внесок у відновлення України після завершення війни. Про це за підсумком низки зустрічей, проведених у рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі, повідомила перша віце-прем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
- Триває розмінування території області. За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 34 рази залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 189 таких предметів. Всього з початку воєнних дій вилучено 24614 вибухонебезпечних предметів.
- На Чернігівщині поступово відновлюється пошкоджена інфраструктура, в тому числі й лінії електропередач. На часі — відновлення основної лінії електропостачання села Новоселівка та мікрорайону обласного центру Бобровиця.




































