Підтримка підприємництва та пошук шляхів вирішення проблем, що йому заважають, є саме тією сферою соціально-економічного розвитку, в якій співпраця влади та громадськості може принести наочні результати.
На цьому наголосив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко під час розширеного засідання президії Громадської ради при облдержадміністрації з нагальних питань розвитку підприємницької діяльності.
Він підкреслив: Президент України та Уряд здійснюють послідовні реформи, вживають конкретних заходів щодо реального усунення адміністративних, фіскальних, регуляторних та інших перешкод, які стоять на заваді діяльності підприємців.
Так, Указом Президента України наприкінці квітня цього року затверджено Національний план дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».
Національний план передбачає дерегуляцію усіх сфер життя. Зокрема, передбачається, що у цьому році будуть завершені всі необхідні процедури для реалізації податкової та бюджетної реформ.
Планується подальше скорочення переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, передача територіальним представництвам центральних органів виконавчої влади та місцевим державним адміністраціям повноважень на видачу цих документів.
Також будуть скорочені строки оформлення ліцензій, уніфіковані принципи та процедури їх отримання; удосконалена система надання адміністративних послуг.
Передбачається продовження спрощення процедури відкриття бізнесу; припинення господарської діяльності юридичної особи та фізичної особи-підприємця; розширення мережі об'єктів інфраструктури підтримки підприємництва тощо.
Загалом для спрощення дозвільних процедур планується розробити та ухвалити близько 30 нормативно-правових актів.
Травень цього року Урядом зроблено місяцем відвертого діалогу з бізнесом, метою якого є вироблення ефективних механізмів взаємодії у проведенні реформ.
На переконання керівника області, водночас із суспільним діалогом необхідно налагодити постійний «зворотній зв’язок» щодо практики дерегуляції. За його словами, відверта розмова у регіоні вже розпочалась на розширеному засіданні обласної координаційної ради з питань розвитку малого підприємництва 11 травня цього року, за підсумками якого напрацьовані пропозиції щодо вдосконалення відносин влади і бізнесу, вирішення питань, які заважають розвитку підприємницької діяльності.
«Кожен підприємець, кожен громадянин має побачити і на собі відчути, як розширюється поле економічної свободи і водночас внести свої пропозиції», - зауважив Володимир Хоменко.
Обговоривши під час розширеного засідання президії Громадської ради нагальні питання діяльності малого і середнього бізнесу, що перешкоджають його розвитку, очільник області підкреслив: облдержадміністрація готова підтримати напрацювання та ініціативи підприємницького середовища, спрямовані на покращення бізнес-клімату.
«Впевнений, що такі зустрічі сприяють виробленню ефективних механізмів взаємодії у проведенні реформ, дозволяють забезпечити реалізацію співпраці влади і бізнесу на постійній основі та продовжити процес створення оптимальних умов для покращення підприємницького клімату в регіоні.
Сподіваємось, що спільно напрацьовані конкретні пропозиції щодо удосконалення діючої нормативно-правової бази у сфері підприємництва дадуть позитивний поштовх для зміцнення економіки і області, і країни» - наголосив Володимир Хоменко.
Прес-служба облдержадміністрації
Останні новини
- Жінки та діти складають переважну більшість серед тих, на кому негативно позначаються збройні конфлікти, включаючи біженців і вимушених переселенців. Чернігівська область є прикордонною. В регіоні велись активні бойові дії, частина території перебувала в окупації.
- В ОВА сьогодні зустрічали делегацію Швейцарії у складі представників Федерального департаменту закордонних справ, а також Посольства Швейцарії в Україні. Перелік допомоги від урядових та неурядових організацій Швейцарії досить великий та різноманітний:
- Постраждали, але знайшли сили й ресурси відновити виробництво після деокупації Чернігівщини навесні минулого року, вийшовши наприкінці 2022 року на показник 64% до попереднього. Мова про підприємства легкої промисловості, яким торік вдалося реалізувати продукції майже на мільярд гривень.
- Добровольчий будівельний батальйон «Добробат» працює у семи областях України, усуваючи наслідки руйнувань, завданих російськими загарбниками, та відбудовуючи домівки українців. Кількість залучених волонтерів уже перевищує 40 тисяч осіб. Відповідні роботи тривають і у громадах на Чернігівщині, які постраждали внаслідок активних бойових дій.
- Будинок дитини «Надія» (м. Прилуки) готується прийняти 8 дітей з аналогічного закладу Херсонщини. Найближчим часом до області, що постраждала через підрив окупантами дамби ГЕС, будуть направлені рятувальники Головного управління ДСНС, а також фахівці рятувально-водолазної станції із спецтехнікою
- З нагоди професійного свята вчора відбулася зустріч начальника ОВА В’ячеслава Чауса та командувача ОК «Північ», бригадного генерала Дмитра Красильникова із представниками ЗМІ області.
- Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.
- Упродовж минулих вихідних на території Чернігівської області розрахунки частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області відпрацювали 5 залучень до дій за призначенням, під час яких вилучено 5 вибухонебезпечних предметів.
- Сьогодні, у День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, громада Чернігівщини приєдналася до всеукраїнської акції «Голоси дітей» на спомин про загиблих.
- Згідно з даними дослідження, проведеного компанією Gradus Research в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, більше 70 % українців відчувають стрес. Основні причини — повномасштабна війна з росією, фінансові труднощі, соціальна ситуація, стан здоров’я тощо.
- Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2022/2023 навчальному році відбувся 15 – 31 травня 2023 року. 1074 юних науковців з усієї країни презентували свої дослідницькі проєкти у 66 секціях 12 наукових відділень.
- Учора, 1 червня, розрахунки частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області відпрацювали 3 звернення та вилучили 6 вибухонебезпечних предметів.
- Сьогодні на першій приватній ділянці у Новоселівці розпочалася підготовка до встановлення модульного будинку. Виготовить конструкцію український підрядник, а оплатить нідерландська організація «Open Door Ukraine».
- Весняну посівну кампанію-2023 в області можна вважати завершеною. Станом на 1 червня за всіма категоріями господарств сільськогосподарськими підприємствами посіяно 978,6 тис. га ярих культур.
- Через російську військову агресію на Чернігівщині загинули 22 дитини, 59 — зазнали поранень. Дванадцятеро дітей втратили батьків. Про це нагадала начальниця Служби у справах дітей Чернігівської ОВА Людмила Зеленько на брифінгу в медіацентрі ОВА напередодні Міжнародного дня захисту дітей.







































