back

Ми повинні докласти максимум зусиль для зміцнення університету, як науково-навчальної інституції — Сергій Квіт

26-05-2015 | 17:34

На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт 26 травня під час зустрічі з професорсько-викладацьким складом та студентською молоддю Чернігівського національного технологічного університету.

У зустрічі також взяли участь відповідальний від Адміністрації Президента України за Чернігівську область Сергій Березенко, ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет.

Міністр освіти і науки України розповів викладачам і студентам вишу про реформи, законодавчі новації та шляхи їх реалізації.

Вітчизняну систему вищої освіти, за словами Сергія Квіта, чекає низка позитивних змін, що наблизять її до європейських стандартів.

— Для того, щоб наші університети стали конкурентноздатними на глобальній арені, необхідно ще більше уваги приділяти саме дослідженням. В усіх рейтингах головний критерій якості сучасного університету це результати наукових досліджень, які виражаються в публікаціях провідних видань, наукових базах тощо, — підкреслив урядовець. Наука - це завдання номер один, а навчальний процес має організовується навколо цих досліджень. Саме тому діяльність міністерства спрямовано на те, щоб зміцнювати науковий сегмент в університетах.

Прийнятий новий Закон України «Про вищу освіту», схвалений Урядом Закон «Про науково-технічну діяльність», за інформацією Міністра освіти і науки, направлені на створення в Україні сучасних університетів.

Акцентуючи увагу на імплементації Закону «Про вищу освіту», Сергій Квіт, зокрема зазначив, що він ґрунтується на ідеї університетської автономії.

— Під цим терміном ми маємо на увазі автономію академічну, фінансову і організаційну, — додав він. Цей закон регламентує створення третього циклу освіти, який має прийти на заміну теперішній аспірантурі. Сучасна докторська програма — 4-річна програма, яка окрім наукових досліджень, передбачає активний навчальний процес. У приклад Міністр навів Києво-Могилянську академію, де підготовка відбувається за інтенсивною сучасною системою.

— Я думаю, що ваш університет повинен першим запровадити таку систему в Чернігові, — висловив переконання посадовець.

Велике значення в запровадженні третього циклу освіти, за словами Сергія Квіта, має інтерналізація цілої системи. На його думку, треба збільшувати міжнародний компонент, поглиблювати знання англійської мови, адже йти в науку без цього неможливо.

Окрім цього, закон «Про вищу освіту» передбачає і створення нових структур. Зокрема, мова йде про національну агенцію з якості освіти, що запрацює вже у цьому році.

Під час зустрічі з Міністром освіти і науки чернігівські студенти порушили питання щодо скасування стипендії. Сергій Квіт відзначив, що стипендію треба платити інакше. Отримувати її мають студенти, які показують надзвичайні досягнення в навчанні, науковій роботі і ті, хто цього потребує — для кого це є можливістю вижити. Наразі це питання опрацьовує робоча група, до якої входять представники студентського самоврядування.

Окремий наголос зробив Міністр освіти і науки України на питанні виїзду українських науковців за кордон.

— Якщо ви знаєте англійську мову, маєте хороший рівень знань — ви повинні їхати вчитися і стажуватися на захід. І наше завдання сприяти цьому. Реформування освіти і науки не може відбуватися поза реформуванням цілого суспільства і нашої економіки, — констатував посадовець.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації