back

Область готується до нового опалювального сезону

12-05-2011 | 17:38

Затвердити план комплексних заходів з підготовки господарського комплексу і об’єктів бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років з чіткими термінами виконання поставлених завдань – таке доручення керівникам районів та обласних управлінь дав голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко сьогодні під час розширеного засідання Колегії облдержадміністрації, на якому серед інших розглядалося питання про підсумки проходження опалювального періоду 2010-2011 років та підготовку господарського комплексу і об’єктів бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2011-2012 років.

Як зазначив у доповіді начальник головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Віктор Геращенко, завдяки спільним заходам органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, установ і організацій соціальної сфери, вдалося своєчасно підготувати об’єкти і мережі, розпочати і провести опалювальний сезон 2010-2011 років без серйозних зривів.

У період підготовчої компанії було комплексно підготовлено 7029 будинків, у тому числі 4850житлових будинків комунальної власності. По основних видах ремонтних робіт у комунальному житловому фонді планові завдання виконано.

Упродовж минулого осінньо-зимового періоду джерела електро-, газопостачання та об’єкти тепло-, водопостачання та водовідведення працювали в штатному режимі.

Підприємствами паливно-енергетичного комплексу у 2011 році планується продовжити роботи з реконструкції та оновлення основного і допоміжного обладнання.

Однак, наголосив Віктор Геращенко, є ряд питань без вирішення яких неможливо забезпечити належну підготовку та стале проходження опалювального періоду 2011-2012 років.

Перш за все, це забезпечення 100% розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги.

Підприємствами теплоенергетики та котельнями промислових підприємств, які надають теплову енергію бюджетним установам та населенню, з початку 2011 року спожито природного газу на суму 224,1 млн. грн., сплачено 199,7 млн. грн. або 89,1%.

Загальний борг споживачів за відпущену електричну енергію з урахуванням боргів минулих років станом на становить 19,8 млн. гривень.

Одним із факторів низького рівня розрахунків за спожиті енергоресурси та виконання підготовчих робіт є нестача обігових коштів у підприємств через несвоєчасне введення органами місцевого самоврядування економічно обґрунтованих тарифів.

Залишаються невирішеними проблеми на котельнях у ряді населених пунктах області. Перш за все, це встановлення індивідуального опалення, що ставить під загрозу подальший розвиток теплопостачання населених пунктів.

Із усіх проблемних питань утримання житлових будинків основним являється технічний стан покрівель, отже органам місцевого самоврядування слід збільшити асигнування із місцевих бюджетів на капітальний ремонт покрівель.

Зважаючи на це, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко підкреслив: на місцях необхідно чітко розібратись і вжити всіх заходів щодо забезпечення своєчасного проведення в повному обсязі ремонтних робіт, підготовки основного та допоміжного обладнання систем життєзабезпечення, в першу чергу теплових мереж житлових будинків та об’єктів соціальної сфери. Особливу увагу, аналізуючи прорахунки і помилки минулого опалювального сезону, слід приділити проблемним об’єктам, упереджуючи можливі негативні наслідки.

Керівник області наголосив: в умовах обмежених фінансових ресурсів країни необхідно максимально використовувати власний потенціал.

Зокрема, в місцевих бюджетах максимально врахувати потреби галузі у фінансових ресурсах, в першу чергу на капітальний ремонт покрівель та внутрішньобудинкового обладнання житлового фонду комунальної форми власності; активізувати роботу з впровадження енергоефективних технологій; забезпечити в повному обсязі використання бюджетних видатків на розрахунки бюджетних установ за спожиті енергоресурси, послуги тепло-, водопостачання та водовідведення; приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до рівня економічно обґрунтованих витрат, а також забезпечити повні розрахунки за спожиті енергоносії, в першу чергу, за газ.

«Вже зараз у кожному районі, в кожному управлінні має бути розроблено чіткий графік підготовки кожного об’єкту, кожної установи до нового опалювального сезону з конкретними термінами виконання. Тільки за таких умов ми зможемо належно увійти в зиму та пройти цей сезон організовано і стабільно», - зауважив Володимир Хоменко.
Прес-служба облдержадміністрації