back

Президент вручив орден «За мужність» звільненому з полону командиру «кіборгів» Олегу Кузьміних: Україна своїх не залишає!

25-05-2015 | 07:53

Президент нагородив орденом «За мужність» командира «кіборгів» підполковника Олега Кузьміних, який напередодні був звільнений з полону бойовиків.

«Україна своїх не залишає! Ми щодня боремося за звільнення, життя кожного українського героя. І ми так робитимемо й надалі – кожен буде повернутий», – наголосив Глава держави під час зустрічі з військовослужбовцем та його родиною.

Президент високо оцінив мужність та героїзм Олега Кузьміних як під час захисту України, так і під час перебування у полоні. «Я пишаюся вашим бойовим духом. Ви показали, що означає бути сильним українським воїном. Для мене, як для Президента, Ваше звільнення з полону було надзавданням», – сказав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що питання звільнення військового з полону вирішувалося на найвищому рівні. Зокрема, Глава держави порушував його під час перемовин у «Нормандському форматі», українська сторона обговорювала у рамках роботи Тристоронньої контактної групи. Петро Порошенко також особливо відзначив наполегливість та рішучість дружини Олега Кузьміних Тетяни, яка заради визволення чоловіка зверталася до різних структур, фактично «стукала у кожні двері». Значну роль також зіграли волонтери.

Вручаючи військовослужбовцю високу військову державну нагороду – орден «За мужність» ІІІ ступеня, Президент відзначив високий рівень професіоналізму Олега Кузьміних як командира батальйону. Глава держави пригадав про свою першу зустріч з комбатом на Житомирському полігоні, а також відзначив мужність героя під час захисту Донецького аеропорту та гідність, з якою він тримався, перебуваючи у полоні бойовиків.

Петро Порошенко також пригадав своє спілкування з одним із підлеглих Олега Кузьміних на презентації документального фільму «Аеропорт». За словами Президента, на запитання про те, якої допомоги потребує військовослужбовець, що відновлював здоров'я після важкого поранення, той попросив Главу держави лише про одне – посприяти звільненню командира їх батальйону. «Я бачив очі Ваших хлопців, яких ви готували, бачив, наскільки вони рішучі і, головне, що вони готові йти за своїм командиром. Коли через 4 місяці Вашого полону хлопці просять Президента лише про одне – звільнення свого командира – така армія є непереможна», – підкреслив він.

«Для мене ця нагорода за мужність є однією з найвищих, найпочеснішою в Україні. Вона надається тим людям, які роблять все можливе для того, щоб українська армія, Збройні Сили були кращими в світі», – заявив Президент, закріплюючи орден на формі героя.

«Ви є прикладом не тільки для власних дітей, дружини, але і зразком для всіх українців, як треба себе тримати», – наголосив Глава держави.

Звертаючись до дружини та доньок комбата, Петро Порошенко наголосив: «Головне – ми всіх своїх захищаємо. Так, як Ваш батько всіх захищав, так і держава Україна захищає своїх героїв і бере з них приклад. З поверненням додому».

У свою чергу, Олег Кузьміних зазначив: «Я вдячний тим, хто сприяв моєму поверненню додому і, в першу чергу, тим, з ким я виконував бойові завдання, бо багатьох із них вже немає серед живих. Хочу сказати їх батькам і дружинам – це все не дарма. Любіть свою Батьківщину, любіть свою країну – вона того варта. Не падайте духом і залишайтеся завжди вірними своїй присязі».

З 1 грудня 2014 року особовий склад 90-го батальйону 81-ї окремої аеромобільної бригади під керівництвом Олега Кузьміних утримував позиції в селищі Піски та здійснював оборону Донецького аеропорту. Батальйон здійснював штурмові дії, під постійними обстрілами бойовиків забезпечував «кіборгів» боєприпасами та матеріально-технічними засобами, евакуйовував поранених. Олег Кузьміних вміло організовував відвід підрозділів батальйону та заняття нових вигідних позицій з мінімальними втратами серед особового складу. Після зруйнування перекриття та несучих стін будівлі нового терміналу ДАПу комбат забезпечив евакуацію поранених та особисто виніс 9 військовослужбовців, яким було вчасно надано медичну допомогу та врятовано життя. 21 січня штурмова група під керівництвом підполковника О.Кузьміних виконувала чергове бойове завдання в районі Донецького аеропорту, де потрапила в засідку бойовиків та була захоплена у полон.


Прес-служба Президента України