back

Президент разом з лідерами Європи привітав Голову Європарламенту Мартіна Шульца з авторитетною міжнародною премією ім. Карла Великого

15-05-2015 | 07:54

Президент у німецькому місті Аахен взяв участь у церемонії вручення міжнародної премії імені Карла Великого Голові Європейського парламенту Мартіну Шульцу. У колі європейських лідерів Глава держави привітав Мартіна Шульца та відзначив його роль у розбудові єдиної Європи.

Президент наголосив також на великій ролі, яку Мартін Шульц зіграв рік тому у процесі синхронної ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС парламентами України та Європи.

Церемонія, на яку зібралися лідери багатьох країн Європи та європейських інституцій, відбулася в історичній будівлі мерії міста Аахен. Європейські лідери у своїх промовах вітали Мартіна Шульца і говорили про сьогодення та майбутнє об’єднаної Європи.

Так, Президент Франції Франсуа Олланд зазначив, зокрема, що вони разом з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель продемонстрували, що франко-німецьке об’єднання корисне не тільки для Європи, але також і для країни, яка розташована на сході Європи – України.

Згадавши про довгі години досягнення мирних угод у Мінську, Президент Франції висловив сподівання, що вони будуть реалізовані заради досягнення миру.

У свою чергу Мартін Шульц наголосив, що європейці, тримаючись разом, можуть досягти багато. «У нашій відповіді на кризу в Україні – цієї війни на нашому порозі – за останні кілька місяців ми досягли безпрецедентного ступеня взаємодії в нашій зовнішній політиці. Національні уряди відклали свої індивідуальні інтереси і домовилися про єдиний європейський підхід. Поки жодна держава-член не порушила цього загального підходу. Це – успіх. Якщо кожен переслідує власні інтереси, то ми слабкі. Якщо ми єдині – ми сильні», - наголосив Мартін Шульц.

Він згадав, що на Майдані українці відстоювали європейські цінності. «На Майдані українці тримали наш європейський прапор. Для людей у всьому світі Європа стоїть на захисті людської гідності. Європа означає надію на краще майбутнє», - наголосив Мартін Шульц.

Звертаючись до присутніх, Президент України подякував Європі за єдність та підтримку народу України. «Сьогодні українці відстоюють та ведуть боротьбу за демократію, свободу, європейську гідність. Ми можемо перемогти лише у випадку єдності. І дякую Європі за солідарність з Україною та єдність», - підкреслив Глава держави.


Прес-служба Президента України