back

Нам є що запропонувати прибалтійським партнерам – голова облдержадміністрації Валерій Куліч

13-05-2015 | 16:09

Оздоровлення дітей учасників АТО у Латвії, обмін викладачами та студентами, допомогу прибалтійських колег у розвитку туристичного бізнесу та багато цікавих культурних проектів. Все це запропонувала сьогодні під час зустрічі з головою обласної державної адміністрації Валерієм Кулічем Почесний консул Латвії у Чернігові Олена Вишнякова.

За її словами, Латвія сама визначила наш регіон пріоритетним для співробітництва. В Україні зараз Почесні консули є лише у двох областях – Львівській та Чернігівській.

Незважаючи на нестабільну економічну ситуацію, латвійські інвестори готові вкладати кошти в економіку регіону, проте лише за наявності конкретних проектів. Але більш за все Латвія зацікавлена у налагодженні тісного співробітництва у науково-освітній та культурно-туристичній сферах діяльності.

Як приклад Олена Вишнякова запропонувала для вивчення досвіду провести обмін директорами загальноосвітніх шкіл, учнями, студентами, керівним складом вищих навчальних закладів.

Балтійські партнери мають свої пропозиції і щодо розвитку туризму в нашій області. Для їх обговорення вони пропонують провести найближчим часом промо-тур представників туристичного бізнесу Латвії на Чернігівщину.

У свою чергу голова облдержадміністрації Валерій Куліч зазначив, що для Чернігівщини співпраця з країнами Балтії є стратегічно важливою.

Попри існуючі труднощі, обсяг зовнішньої торгівлі області з Латвією має суттєві резерви до збільшення. Тому ми зацікавлені як у всебічному розширенні співробітництва у цій сфері, так і в активному залученні до економіки області капіталу потужних латвійських корпорацій, - наголосив він.

У зустрічі також взяли участь директор департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Леонід Подоляк, директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій Сергій Мойсієнко, начальник управління освіти і науки Анатолій Заліський. Саме їм очільник області доручив налагодити тісні стосунки з Консульством по своїх напрямках.

Нам є що запропонувати прибалтійським партнерам. Ми готові до конструктивної співпраці, розгляду та надання конкретних пропозиції у пріоритетних галузях розвитку нашої області, - запевнив Валерій Куліч.Прес-служба облдержадміністрації