back

На Чернігівщині розпочала роботу Рада регіонального розвитку

07-05-2015 | 13:18

Налагодження ефективної взаємодії державних органів з місцевою владою, напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування та здійснення реформ у сфері децентралізації стануть головними завданнями Ради регіонального розвитку Чернігівської області, яка відсьогодні розпочала свою роботу. У нараді з питань діяльності Ради взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч, голова обласної ради Микола Звєрєв, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, відповідальний за Чернігівщину від Адміністрації Президента Сергій Березенко, заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Оперативність створення Ради регіонального розвитку області, зумовлена необхідністю якнайшвидшого виконання завдань Президента України та вирішення проблемних питань життєзабезпечення регіону.

— Необхідність пошуку спільних шляхів вирішення проблем області, а також максимальне урахування потреб населення при проведенні адміністративно-територіальної реформи є одним з вагомих аргументів у створенні Ради регіонального розвитку, — зазначив Валерій Куліч.

При цьому, на його думку, дуже важливо зважати не лише на соціальну складову, а й на економічний потенціал регіону. Це, в свою чергу, забезпечить належне фінансове підґрунтя для ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Тому до роботи Ради регіонального розвитку області необхідно залучати представників органів як державної виконавчої влади, так і місцевого самоврядування, фахівців у різних галузях економіки, політики, юриспруденції.

— Рада регіонального розвитку це той інструмент що дозволить не тільки вирішувати накопичені роками проблеми, а й максимально просувати свій регіон і відстоювати інтереси Чернігівщини, — констатував очільник області.

Характеризуючи основні завдання Ради, Сергій Березенко підкреслив, що вона повинна стати базою, на якій будуть прийматися важливі рішення у сфері реалізації регіональної політики.

— Базовим завданням Ради регіонального розвитку є робота над ефективним використанням внутрішнього економічного та культурного потенціалу області, підвищенням конкурентоспроможності та її економічної незалежності з метою залучення зарубіжних інвестицій. Це майданчик для комунікацій, який ми маємо вмило використати для забезпечення розвитку Чернігівщини, — наголосив відповідальний за Чернігівщину від Адміністрації Президента.

На його переконання, до роботи Ради необхідно залучити ще й усіх народних депутатів України, які представляють Чернігівщину в Парламенті.

Про необхідність і актуальність створення Ради регіонального розвитку області говорили у своїх виступах Микола Звєрєв та Олександр Соколов.

Підсумовуючи, голова обласної державної адміністрації поставив завдання керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації у двотижневий строк подати пропозиції до Положення про Раду, її персональний склад, а також перелік першочерговий питань для обговорення на подальших засіданнях.



По завершенню наради, члени Ради регіонального розвитку при Президентові України поспілкувались з представниками засобів масової інформації Чернігівщини.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо децентралізації, Сергій Березенко, зокрема, зазначив, для того, щоб перехідний період для громад був безболісним дуже важливо вчасно надати необхідну організаційну допомогу. За його словами, потрібно сконсолідуватися і спільно згладжувати ті гострі кути, які виникають.

— У роботі Ради регіонального розвитку області слід застосовувати секторальний підхід до вирішення проблем. Щотижнево, по галузям ми маємо обговорювати нагальні проблемні питання, — додав він. На думку Сергія Березенка, необхідно також запровадити роботу відкритого офісу Ради, адже це забезпечить зворотній зв’язок з населенням регіону.



Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації