back

Реформування науки та освіти — одна з умов євроінтеграції

30-04-2015 | 16:01

Освіта та наука безсумнівно повинні розвиватися. Та новації не мають шкодити. На цьому неодноразово акцентували увагу учасники експертної зустрічі, ініційованої КМУ, що відбулася 30 квітня.

Представники Міністерства освіти і науки України та експерти в режимі відео-конференції із шістьма областями, в тому числі і Чернігівщиною, обговорили Проект Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» (нова редакція).

Чинний Закон «Про науку і науково-технічну діяльність» порівняно давній, тому потребує значних змін. Зокрема, враховуючи курс України на євроінтеграцію.

Заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха зазначив, що в Україні створюється Національна рада з питань розвитку науки і технологій (назва умовна), що має на меті налагодити активну співпрацю науковців та урядовців. Запрацює незалежний Національний фонд досліджень, який займатиметься ґрантовою підтримкою науки. Значних змін зазнає і Національна академія наук.

Під час обговорення також зазначено про необхідність створення регіональних центрів наукових досліджень. Говорили і про визначення вишів як наукових установ.

Особливий акцент експерти робили на залученні бізнесу до інвестування в науку.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації