back

У Києві презентували переможний проект «Модернізація вуличного освітлення в місті Мена»

29-04-2015 | 15:27

Міжнародна координаційна зустріч в рамках нової масштабної чотирирічної програми Європейського Союзу «Угода мерів – Демонстраційні проекти», спрямована на технічну та фінансову допомогу в реалізації Планів дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) міст-підписантів Угоди з Вірменії, Грузії, Білорусі, Молдови та України відбулася 27-28 квітня у м.Київ.

На конференції «Угода мерів – Демонстраційні проекти» міським головою м.Мена , в рамках конкурсу Європейського Союзу «Сталі урбаністичні демонстраційні проекти» (СУДеП), презентовано переможний проект «Модернізація вуличного освітлення в місті Мена».

Представники Департаменту інвестиційного розвитку та капітального будівництва ОДА взяли участь у тематичних кластерах конференції, в рамках яких відбувся обмін досвідом та кращими практиками з європейськими (Латвія, Польща, Болгарія, Чеська Республіка) та вітчизняними (Миргород, Тернопіль, Житомир, Кам’янець-Подільський) фахівцями у різних сферах енергоменеджменту та енергоефективності, а саме: модернізація будівель, опалювальні системи, вуличне освітлення та сонячна енергетика.

Ця зустріч офіційно дає старт Програмі у країнах Східного Партнерства Європейського Союзу. До участі, окрім керівників 19 проектів-переможців, було запрошено найвищих представників та посадовців нового Генерального Директорату Єврокомісії (DGNEAR), Представництва ЄС в Україні, проекту «Угода мерів – Схід», що охоплює 11 країн пост-радянського простору, а також Міністерства регіонального розвитку, ЖКГ та будівництва України.

Метою стартової координаційної зустрічі Програми є детальне обговорення всіма її сторонами можливостей та механізмів взаємодії у процесі реалізації відібраних на жорсткій конкурсній основі проектів, формування тематичних кластерів в рамках самої Програми, а також синергії з іншими проектами Єврокомісії та програм іноземної допомоги, що спрямовані на впровадження ініціативи Угоди мерів, насамперед – міських ПДСЕР.


Довідково: Програма ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» була започаткована на рівні Європейської Комісії у 2013р., як відповідь на виклики, що постали перед невеликими (до 200 тис. населення) містами-підписантами загальноєвропейської Ініціативи «Угода мерів» у країнах Східного Партнерства в контексті відсутності або неналежного рівня власного технічного та фінансового потенціалу для впровадження Планів дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР). Метою даної програми є належний супровід фаховою Командою Підтримки впровадження проектів у відібраних містах в рамках поданих ними Планів дій. На основі двоетапного конкурсу Єврокомісією було відібрано 19 проектів-переможців (11 з них – в Україні, по 3 у Молдові та Білорусі та по 1 у Вірменії та Грузії).

Кожне місто підписало з Єврокомісією грантові угоди. Загальний запланований обсяг фінансування грантів становить близько 12 млн. євро.


За інформацією
Департаменту інвестиційного розвитку
та капітального будівництва ОДА