28-04-2015 | 17:24
Незважаючи на складнощі, які переживає сьогодні країна, збереження здоров’я дітей є і має залишатися одним із найважливіших пріоритетів.
Про це заявив сьогодні на нараді з керівниками районів і міст голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч.
За його словами, припинення часткового фінансування оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та стрімкий ріст цін суттєво ускладнюють проведення цьогорічної оздоровчої кампанії. Саме тому влада не має права стояти осторонь цих питань.
— Ми можемо давати керівникам районів скільки завгодно доручень та вимагати їх виконання. Проте ви самі маєте усвідомити, що це – ваші діти, яким жити і рости поряд з вами. Ми не маємо права економити на їхньому здоров’ї.
Ваше завдання – віднайти можливість дати їм влітку максимально відпочити та оздоровитися. Ви ж розумієте, що зараз багатьом батькам відпочинок дитини стане великим навантаженням на сімейний бюджет, - звернувся очільник області до присутніх голів районних державних адміністрацій та міських голів.
За прогнозованими показниками на оздоровлення та відпочинок дітей планується використати близько 38,5 мільйонів гривень, що на 24,9 мільйонів менше, ніж торік. Тому одне з основних завдань влади на місцях – активізація пошуку коштів на проведення оздоровчої кампанії з усіх джерел, не заборонених законодавством.
Цього року планується забезпечити оздоровленням та відпочинком 42,3 тисячі дітей, що складає 43,4% від їх загальної кількості. Для порівняння – у 2014 році цей показник становив 65,7 тисяч дітей і 67,4% відповідно.
За словами директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Оксани Сердюк, декілька років поспіль наша область стабільно входила до десятки кращих за більшістю показників по оздоровленню. Тому опускати планку ми не маємо права.
Завдання на 2015 рік – максимальне охоплення оздоровленням та відпочинком дітей шкільного віку. В першу чергу, оздоровлені мають бути діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, інваліди. Обов’язково відпочити та оздоровитися повинні діти військовослужбовців, які загинули на Сході України, діти з сімей мобілізованих та демобілізованих бійців, діти-переселенці.
Влітку планують працювати 24 позаміські дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, а також 452 денних закладів відпочинку.
Голова облдержадміністрації назвав неприпустимим формальний підхід до організації безпечного перебування дітей у закладах оздоровлення та відпочинку. Обов’язковим має бути дотримання техніки протипожежної безпеки, санітарно-гігієнічних норм, безпеки перебування на водоймах.
— Оздоровлення дітей має бути безпечним, повноцінним та змістовним. До початку оздоровчого сезону залишився місяць, за який ми маємо якісно підготувати місцеву оздоровчу базу і, по можливості, максимально використати її, - підкреслив Валерій Куліч.