back

Червоний Хрест збільшить допомогу Україні – зустріч Президента України з Президентом МКЧХ П.Маурером

22-04-2015 | 07:37

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) готовий розширити діяльність в Україні для вирішення складної гуманітарної ситуації, в якій опинилося населення окупованих територій. Перспективи подальшої співпраці обговорювались під час зустрічі Президента Петра Порошенка з Президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста Петером Маурером.

Глава держави наголосив: «Україна цінує готовність Червоного Хреста надавати допомогу постраждалим».

Президент відзначив важливість співпраці України та МКЧХ задля доставки міжнародної гуманітарної допомоги населенню окупованих бойовиками територій на Донбасі. Глава держави зазначив, що Уряд перебуває у постійній співпраці з МКЧХ. Президент також повідомив, що напередодні під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка з місією МКЧХ було обговорено необхідність пришвидшення процедур для проходження гуманітарних вантажів Червоного Хреста.

Петер Маурер зазначив, що Червоний Хрест готовий значно збільшити кількість вантажівок з гуманітарним вантажем. Загалом, за його словами, діяльність МКЧХ в Україні є однією з п’ятьох найбільш масштабних та пріоритетних операцій Комітету в світі. Бюджет МКЧХ в Україні в 2015 році сягне 84,5 млн доларів.

Президент закликав Червоний Хрест задіяти всі свої можливості для збільшення міжнародної гуманітарної підтримки для населення України, яке опинилося в складних умовах через агресію Росії.

Глава держави поінформував про стан виконання Мінських домовленостей, акцентувавши на повному виконанні Україною своїх зобов’язань.

Президент Маурер відзначив, що за час дії режиму припинення вогню, який, на жаль, не всюди дотримується, Червоний Хрест отримав більше доступу до окупованих територій для здійснення гуманітарної діяльності.

Глава держави привернув увагу до невиконання пункту Мінських домовленостей стосовно звільнення заручників, зокрема українського пілота Надії Савченко, яку викрали та вже понад 10 місяців утримують у російській в’язниці за сфабрикованими звинуваченнями. Президент закликав Червоний Хрест посилити роботу для негайного звільнення Надії Савченко.

Співрозмовники окремо обговорили питання стану утримання ув’язнених на окупованих територіях.

Президент Маурер зазначив, що Червоний Хрест готовий брати більш активну участь у процесі звільнення всіх заручників, зокрема у їх безпечному транспортуванні та у пошуку зниклих безвісти.

Співрозмовники також обговорили питання соціального забезпечення мешканців Донбасу, зокрема тих, що зареєструвалися поза межами окупованих територій. «Ми робимо все можливе, щоб мінімізувати страждання людей та забезпечити їх грошима», – сказав Глава держави.

У зустрічі також взяла участь дружина Президента Марина Порошенко.


Прес-служба Президента України