back

Освітяни Чернігівщини готуються до проведення ДПА та ЗНО

17-04-2015 | 13:32

Незабаром, 24 квітня, стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Особливістю цього навчального року є те, що для всіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати незалежного оцінювання з української мови і літератури зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації.

Саме тому організаційним питанням проведення ДПА та ЗНО з української мови та літератури у навчальних закладах області був присвячений черговий вебінар в Управлінні освіти і науки облдержадміністрації, який відбувся 16 квітня. Участь в обговоренні актуальних питань взяли директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва, заступник начальника Управління освіти і науки Микола Конопацький, в.о. ректора Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського Віктор Довбня та начальник відділу розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Управління освіти і науки Олена Соронович.

До участі в нараді було запрошено начальників відділів освіти райдержадміністрацій, управлінь освіти міських рад, директорів ліцеїв обласного підпорядкування, а також координаторів проведення ЗНО та відповідальних за пункти тестування.

Світлана Сакаєва, звертаючись до освітян, зазначила, що в Чернігівській області проведено роботу щодо координації дій для проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання на належному рівні. Зокрема, на сьогодні налагоджено взаємодію з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації, Міністерствами внутрішніх справ та охорони здоров’я під час проведення ЗНО. Крім того, складено та відпрацьовано чіткий графік доставки тестових матеріалів до місць проведення незалежного оцінювання. Працівники зазначених структур, у разі необхідності, готові надати необхідну медичну допомогу та забезпечити охорону безпеки під час тестування.

Директор КРЦОЯО також підкреслила, що учні, які з поважних причин не зможуть взяти участі у ЗНО 24 квітня, за наявності відповідної довідки зможуть пройти тестування під час додаткової сесії, яка стартує 9 червня.

Олена Соронович зазначила, що для участі у ЗНО з української мови та літератури в області зареєструвалось 8378 абітурієнтів, з яких 6396 – випускники ЗНЗ цього року (765 з них обрали поглиблений рівень). Вона також акцентувала увагу присутніх на організаційних питаннях проведення тестування, а також особливостях закінчення навчально-виховного процесу в умовах проведення ДПА та ЗНО. Крім того, наголошено на основних аспектах роботи навчальних закладів, де будуть розміщені пункти тестування.

Віктор Довбня, звертаючись до учасників наради, наголосив на необхідності ретельної перевірки стану готовності пунктів тестування, аудиторій, де буде проходити ЗНО, важливості дотримання усіх правил проведення незалежного оцінювання та оформлення відповідної документації.

Микола Конопацький у свою чергу зауважив, що окрім організованого завершення 2014/2015 навчального року попереду в освітян «гаряча» пора, адже потрібно розпочинати оздоровчу кампанію. Заступник начальника Управління освіти і науки наголосив на необхідності максимального збереження існуючої мережі пришкільних таборів, закликав звернути першочергову увагу на оздоровлення дітей вимушених переселенців з Криму та сходу України. Крім того, важливого значення набуває створення всіх умов для функціонування в області літніх мовних таборів, адже широке залучення учнівської молоді до вивчення іноземних мов є одним із пріоритетних завдань, які на сьогодні постають перед освітянами. Микола Конопацький також звернув особливу увагу на підтримку талановитих школярів Чернігівщини та забезпечення їх оздоровлення і відпочинку в обласній літній школі для обдарованої молоді.

На завершення Микола Конопацький зазначив: «Схема проведення та вимоги до організації незалежного оцінювання знайомі освітянам, однак на нас покладено велику відповідальність за чітке дотримання процедури та усіх вимог ЗНО. Я переконаний, що ми з вами докладемо усіх можливих зусиль, аби провести державну підсумкову атестацію та зовнішнє незалежне оцінювання достойно, фахово та на високому організаційному рівні!».Управління освіти і науки ОДА