back

У Чернігові пройшов семінар з питань реформування системи пенсійного забезпечення

20-04-2011 | 15:18

На виконання доручень Президента та Прем’єр-міністра України щодо продовження проведення роз’яснювальної роботи з питань реформування пенсійної системи 20 квітня у Чернігові пройшов семінар з питань пенсійного реформування для працівників аграрного сектору, сільських, селищних голів Чернігівської, Сумської та Полтавської областей.

У семінарі взяли участь голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова правління Пенсійного фонду України Борис Зайчук та директор департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Микола Шамбір.

«З початку року в нашій країні активно проходить обговорення пенсійної реформи. Результати обговорення та парламентські слухання законопроекту про пенсійну реформу засвідчили, що документ потребує більш ретельної підготовки», - відкриваючи семінар, зазначив голова Чернігівської обласної державної адміністрації Володимир Хоменко. На думку голови облдержадміністрації, детальне опрацювання цього важливого питання сприятиме ефективності проведення пенсійної реформи, поліпшенню соціальної захищеності людей пенсійного віку, які складають значну частку населення областей.

Голова правління Пенсійного фонду України Борис Зайчук розповів про основні завдання та цілі реформування. За його словами, це забезпечення справедливої системи розподілу пенсійних коштів; створення для людей можливості накопичувати максимальний розмір пенсії, виходячи із власних доходів; стабілізація пенсійної системи та гарантування виплати пенсій на довгострокову перспективу; стабілізація фінансового стану державного бюджету; ліквідація надмірного розриву у розмірах пенсій із солідарної системи. Серед очікуваних результатів реформування – встановлення соціально справедливої системи пенсійного забезпечення, детінізація економіки, забезпечення економічного зростання та добробуту українців.

Директор департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Микола Шамбір зупинився, зокрема, на найбільш дискусійних положеннях проекту Закону України „Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи”. Він роз’яснив необхідність поступового підвищення пенсійного віку, запровадження обмежень для спеціальних пенсій тощо.

Наприкінці зустрічі аграрії трьох областей отримали відповіді на актуальні запитання щодо пенсійної реформи.Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації