back

Напередодні 25-х роковин Чорнобильської трагедії

22-04-2011 | 13:05

22 квітня голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко провів нараду з представниками громадських організацій, які захищають права громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У нараді взяли участь заступники голови облдержадміністрації Наталія Білоус та Віктор Тканко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації В’ячеслав Рига, голова обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун та голова обласного відділення Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Євген Сонник.

Ці громадські організації представляють інтереси значної частини жителів області, адже на Чернігівщині проживає понад 88 тисяч громадян зі статусом постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них – майже 5 тисяч інвалідів і понад 16 тисяч дітей.

Як зазначив Володимир Хоменко, вирішення проблем соціального захисту та медичної допомоги чорнобильцям – у зв’язку з їх масштабністю та потребою значних фінансових призначень – належить до загальнодержавного рівня. Зокрема, в нашій області діє 7 державних бюджетних програм по захисту населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Кошти, виділені державою на фінансування чорнобильських програм, спрямовуються на виплати компенсацій і допомог, а також оздоровлення та санаторно-курортне лікування постраждалих громадян, насамперед, дітей. На жаль, цих коштів вкрай недостатньо. Залишаються неврегульованими питання компенсаційних виплат, які не відповідають розмірам, передбаченим Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та багато інших актуальних питань.

Голова обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун підкреслив важливість подальшої співпраці між громадськими організаціями та органами виконавчої влади і місцевого самоврядування для того, аби виробити спільну позицію по ключових проблемних моментах, дійти згоди та намітити конкретний план дій.

Керівник області наголосив: усвідомлюючи увесь комплекс проблем громадян, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, влада не знімає з себе відповідальності за їх соціальний захист. Тому і надалі рішуче відстоюватиме перед керівництвом держави інтереси жителів області, які потерпли внаслідок аварії на ЧАЕС, обґрунтовуючи необхідність посилення соціального захисту цієї категорії наших людей.


Прес-служба облдержадміністрації