back

Президент звернувся до Конституційної Комісії з пропозицією гарантувати захист прав кримськотатарського народу

07-04-2015 | 09:01

Президент Петро Порошенко взяв участь у першому засіданні новоствореної Конституційної Комісії. Звертаючись до її членів, Глава держави наголосив на тому, що робота Конституційної Комісії з розробки змін до Основного Закону має об'єднати суспільство.

«Процес конституційних змін стане виявом суспільного консенсусу, і нам треба зробити максимум можливого, щоб робота Комісії була відкритою і була можливість суспільного обговорення всіх ініціатив», – сказав Президент. Представники політичних сил, громадськості, вітчизняні та міжнародні експерти мають напрацювати конституційні зміни, яких сьогодні вимагає суспільство і міжнародні зобов’язання України перед європейськими партнерами, зауважив він.

Президент відзначив важливість участі у роботі Комісії представників всіх регіонів України.

Головними пріоритетами у роботі Комісії Президент назвав конституційні зміни щодо децентралізації влади, удосконалення конституційних засад правосуддя та конституційного регулювання прав, свобод і обов’язків людини та громадянина.

Водночас Глава держави зазначив, що децентралізація не стосуватиметься стратегічно важливих питань життєдіяльності держави, таких як оборона, національна безпека, зовнішня політика та боротьба з корупцією, територіальна цілісність України.

Особливо Президент підкреслив, що децентралізація не має нічого спільного з федералізацією, яку країні намагаються нав’язати ззовні. Унітарну модель побудови державного устрою України підтримує абсолютна більшість громадян, про що свідчать результати соціологічних досліджень, опитувань, зауважив Петро Порошенко. «Україна була, є і, я переконаний, буде залишатися унітарною державою», – заявив Глава держави. При цьому Президент зазначив, що у разі відповідного рішення Конституційної Комісії це питання може бути винесене на референдум.

Зауваживши, що в процесі децентралізації, перерозподілу влади між центром та регіонами буде потрібен і певний «тюнінг» розподілу повноважень між Парламентом, Президентом та Урядом, Президент наголосив на тому, що сутність самої моделі залишиться незмінною. «Перехід до парламентсько-президентської форми правління є і залишиться надійною гарантією європейського, демократичного розвитку України. Разом з Парламентом, разом з Урядом, з коаліцією ми щодня робимо і будемо робити все можливе, щоб довести дієздатність такої збалансованої робочої моделі стримувань та противаг різних гілок влади. Щоб ні в кого не було сумнівів, що всі ми працюємо на благо України», – наголосив Президент.

Говорячи про необхідність вдосконалення конституційного забезпечення прав та свобод громадян, Президент звернувся до Конституційної Комісії з пропозицією гарантувати захист прав кримськотатарського народу як корінного народу України, збереження і розвиток його етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності.

Президент закликав всіх членів Конституційної Комісії до консолідованої роботи, конструктивного діалогу та відповідальності.


Прес-служба Президента України