back

На Чернігівщині планують оздоровити майже 42 тисячі дітей

02-04-2015 | 14:00

У цьому році на Чернігівщині планують надати оздоровчі та відпочинкові послуги майже 42 тисячам дітей. Це трохи більше 43% від їх загальної кількості. При цьому оздоровчими послугами охоплять понад 15 тисяч дітлахів, а відпочинковими — близько 27 тисяч. Про організацію якісного, змістовного, безпечного, дитячого літнього відпочинку йшлося на засіданні обласної міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді, яке 2 квітня провів заступник голови - керівник апарату обласної державної адміністрації Сергій Журман.

За інформацією директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Оксани Сердюк, проведення цьогорічної оздоровчої кампанії ускладнюється через обмежені фінансові можливості місцевих бюджетів та зростання вартості путівок до оздоровчих закладів. Покращити ситуацію з фінансуванням планують за рахунок коштів з обласного бюджету, а також залучення коштів сільських та селищних рад, спонсорських та профспілкових установ і організацій.

Пріоритетом оздоровлення залишаються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, з багатодітних сімей, діти-інваліди, талановиті та обдаровані діти. Особливу увагу цьогоріч приділять дітям із сімей військовослужбовців, загиблих на сході країни, із сімей мобілізованих бійців та переселенців.

Влітку в області працюватимуть 23 дитячих заклади оздоровлення та відпочинку. Окрім цього відпочинкові послуги надаватимуть 434 табори з денним перебуванням та одне наметове містечко. У двох санаторних закладах області — «Зелений гай» та «Пролісок», зможуть оздоровитися 1200 дітей.

Як повідомив заступник начальника Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький, у 2015 році Міністерство освіти і науки України ініціювало новий проект – літні мовні табори. Їх головне завдання — якісне вивчення іноземних мов і популяризація європейської інтеграції України. З цією метою в області планується організувати 74 літніх мовних шкіл, навчанням в яких буде охоплено понад 1200 дітей. Творчу діяльність будуть забезпечувати досвідчені педагоги та волонтери.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації