back

У Чернігові презентовано перший тролейбус марки «Еталон-Бєлкоммунмаш»

12-04-2011 | 17:57

Прикладом ефективності міжнародного співробітництва, а також переконливою демонстрацією інноваційного потенціалу машинобудівного комплексу області, який має все необхідне для здійснення технологічного прориву, назвав випуск першого тролейбусу марки «Еталон-Бєлкоммунмаш» голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко під час проведення урочистого мітингу на ЗАТ «Чернігівський автозавод».

Як повідомлялося раніше, ЗАТ «Чернігівський автозавод» та ВАТ «Бєлкоммунмаш» (Республіка Білорусь) підписали договір про співпрацю, який передбачає поетапний план розвитку виробництва тролейбусів на площах автозаводу у Чернігові. Кінцевою метою проекту є випуск 25-30 тролейбусів щомісячно з часткою не менше 51% вузлів та комплектуючих вітчизняного виробництва та створення до 300 додаткових робочих місць.

У презентації першого наочного результату цієї співпраці також взяли участь голова обласної ради Анатолій Мельник, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, президент корпорації «Еталон», голова наглядової ради ЗАТ «Чернігівський автозавод» Володимир Бутко, заступник директора ВАТ «Бєлкоммунмаш» Юрій Клємято, голова правління ЗАТ «Чернігівський автозавод» Валерій Купцов та працівники підприємства.

У своєму виступі голова облдержадміністрації підкреслив, що ця подія – один з перших кроків на шляху реалізації курсу реформ, проголошеного Президентом України Віктором Януковичем, наслідком якого стане відчутне пожвавлення економіки як всієї країни, так і міста Чернігова.

«Українські підприємства комунального електротранспорту, міське населення давно вже чекають на такі транспортні засоби вітчизняного виробництва – доступні за категорією „ціна-якість” та зручні у користуванні. Адже на сьогодні цей вид транспорту залишається найважливішим в системі життєзабезпечення будь-якого великого міста як найбільш економічний і екологічно безпечний засіб транспортного обслуговування», - наголосив керівник області.

Зі словами подяки звернувся Володимир Хоменко до білоруських колег, бо саме завдяки таким проектам відкриваються ширші можливості для налагодження вигідних взаємовідносин.

У свою чергу заступник директора ВАТ «Бєлкоммунмаш» Юрій Клємято високо оцінив професіоналізм працівників ЗАТ «Чернігівський автозавод» та їх готовність до співпраці, висловивши переконання у тому, що перший вдалий крок стане надійною основою для подальшої плідної спільної роботи.

Плани та перспективи виробництва озвучив президент корпорації «Еталон», голова наглядової ради ЗАТ «Чернігівський автозавод» Володимир Бутко. За його словами, після технічного випробування тролейбусу, отримання сертифікату відповідності та переходу на роботу за ліцензійним договором, з 1 липня і до кінця року заплановано випуск 5-10 тролейбусів на місяць. Також після проведення спільної маркетингової політики сторони очікують зростання кількості замовлень.

Відповідаючи на запитання, чи залишиться перший тролейбус у Чернігові та чи возитиме мешканців саме нашого міста, Володимир Хоменко відповів однозначно:

- Для нас принципово, щоб цей тролейбус як наш первісток у галузі машинобудування, залишився в Чернігові. І це буде зроблено навіть попри те, що у бюджеті кошти на його придбання не передбачені. Але спільними зусиллями обласної державної адміністрації, обласної та міської рад ми вирішимо це питання.

Перерізавши символічну стрічку, голова облдержадміністрації особисто перевірив зручність нового тролейбусу, сівши на місце водія та проїхавши по території заводу.Прес-служба облдержадміністрації