back

Арсеній Яценюк – керівникам ОДА: Кошти на субсидії мають дійти до кожного, хто їх потребує

24-03-2015 | 13:23

На цьому Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив 24 березня під час селекторної наради з керівниками регіонів. Від Чернігівської області участь у нараді взяли виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, голова обласної ради Микола Звєрєв, міські голови міст обласного значення, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Для тих, кому важко зараз буде заплатити за тепло, газ та електроенергію, ми знайшли гроші. Ваше завдання – донести ці гроші до кожної сім'ї, - звернувся Глава Уряду до голів облдержадміністрацій.

Він нагадав, що Уряд впровадив нову систему надання субсидій для громадян України. Вона максимально спрощена: не треба стояти в черзі, носити довідки, декларації та сертифікати. Також не потрібно заповнювати декларацію на 90 питань – їх залишилося 15.

До людини додому надходить декларація на одну сторінку, яку вона заповнює і відправляє назад, а соціальна служба самостійно призначає субсидію.

Арсеній Яценюк повідомив, що на сьогодні субсидії отримують 1,2 мільйона сімей. Очікується, що ця цифра зросте до 4 мільйонів сімей – це від 10 до 12 мільйонів громадян України.

На фінансування субсидій Уряд передбачив 25 мільярдів гривень, які підуть на компенсацію росту цін на енергетичні ресурси і росту тарифів на тепло й газ для тих, кому це потрібно.

Глава Уряду підкреслив, що від керівників обласних державних адміністрацій великою мірою залежатиме, чи громадяни отримають цю допомогу від держави.

Арсеній Яценюк дав персональне доручення всім керівникам ОДА вести роз’яснювальну роботу щодо нової системи надання субсидій:

— Безпосередньо виходите до людей, на місцеве телебачення, до преси і конкретно пояснюєте, який механізм отримання субсидій.

Те ж саме, за його словами, повинні робити й керівники РДА, міські та сільські голови.

Арсеній Яценюк дав на виконання цих завдань два тижні. Глава Уряду також наголосив на необхідності вибіркового моніторингу з метою з’ясувати як виконується доручення Уряду і як реально призначаються субсидії по кожній області. Громадяни також можуть звертатися до урядового контактного центру з інформацією, як працює система надання субсидій на місцях.

Під час розгляду питань стану виконання місцевих бюджетів, Прем’єр-міністр України нагадав про доручення керівникам ОДА публічно звітувати про використання коштів місцевих бюджетів. Для цього необхідно щотижня на сайтах обласних державних адміністрацій публікувати всю інформацію про те, скільки грошей отримали і на які основні статті їх витратили.

Громадяни, за його словами, повинні бачити, що сплата податків в країні має конкретний результат – відремонтували дорогу, школу, заплатили зарплату, пенсію, соціальні виплати.

Також в ході наради Арсеній Яценюк наголосив, що економічна ситуація в Україні непроста і зараз дуже багато залежить від єдності країни:

Президент і Прем'єр-міністр працюють як одне ціле. Більшість парламентської коаліції підтримує складні, але правильні рішення Уряду і Президента. Нам зараз вдалося налагодити не просто діалог, а результативну роботу, - зауважив Арсеній Яценюк.

Така ж робота, наголосив він, повинна бути і на рівні керівників обласних адміністрацій. Нині необхідно працювати злагодженою і єдиною командою, яка несе відповідальність за долю країни, що зіткнулася з найбільшими викликами в історії української держави.

Від кожного з нас залежить, яке буде завтра. Ми з вами боремось за європейське майбутнє країни, за те, щоб були робочі місця, заробітна платня, кошти в бюджеті на ремонт доріг, відновлення лікарень, фінансування шкіл. За те, щоб у країні не було корупції, щоб корумпованих чиновників знімали і відсторонювали, як ми це робимо сьогодні. За те, щоб українець зрозумів, що є нова країна. Словам ніхто не вірить. Вірять тільки конкретним діям і конкретним результатам, - звернувся Арсеній Яценюк до голів обласних держаних адміністрацій.За інформацією Департаменту інформації
та комунікацій з громадськістю КМУ