back

Інвестиційний потенціал Чернігівщини в контексті реалізації Програми реформ Президента України В. Ф. Януковича

23-09-2011 | 18:22

У рамках V Міжнародного інвестиційного форуму, що проходить у Чернігові 23–24 вересня, під головуванням першого заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Станіслава Прокопенка, народного депутата України Едуарда Прутніка та першого заступника голови обласної ради Івана Коробки відбулося засідання секції «Інвестиційний потенціал Чернігівщини в контексті реалізації Програми реформ Президента України В. Ф. Януковича».

Для того, щоб обговорити потенціал Чернігівської області, в залу засідань обласної ради прибуло чимало впливових персон. Серед них — народні депутати України Михайло Чечетов та Олексій Плотніков, директор департаменту капітального будівництва Міністерства оборони України Едуард Шевчук, заступник керівника головного управління конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Віталій Кулик, перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло, директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Лупацій, директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський, інші відомі політичні діячі, науковці, бізнесмени, керівники управлінь облдержадміністрації, голови райдержадміністрацій та їх заступники, депутати обласної ради, міські та сільські голови, представники ЗМІ.

Учасники засідання детально обговорили економічну ситуацію на Чернігівщині, динаміку її розвитку, вжиті заходи, спрямовані на залучення інвестицій в область, поділилися досвідом роботи з інвесторами та висловили пропозиції щодо стимуляції подальшого економічного зростання.

Народний депутат України, голова правління Міжнародного фонду «Єдиний світ» Едуард Прутнік у вітальному слові до присутніх наголосив на важливості створення умов для співпраці представників державної влади, бізнесу та науки, що є прямим продовженням політики Президента України Віктора Януковича. Одним із таких заходів є і V Міжнародний інвестиційний форум, який відкриває можливості для плідного співробітництва у багатьох сферах економіки. Перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Станіслав Прокопенко ознайомив присутніх з основними положеннями Програми cоціально-економічного розвитку області на 2011–2015 роки «Чернігівщина-2015. Спільний шлях до добробуту», підкреслив, що в області постійно створюються умови для залучення інвестицій і вказав, що вигідне розташування Чернігівської області, наявність розвиненої транспортної мережі, велика кількість конкурентоспроможних підприємств та значні площі сільськогосподарських угідь є основою інвестиційного потенціалу Чернігівщини.

Він нагадав, що за час існування в області спеціального режиму економічної діяльності було реалізовано 26 успішних інвестиційних проектів, які принесли Чернігівщині понад 40 млн. доларів США і зазначив, що відновлення такого режиму посприяє подальшому розвитку регіону.

Перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло звернув увагу на те, що на найвищому рівні проголошено необхідність модернізації України як стратегічну мету — що простежується і у Послання Президента України до Верховної Ради України, і у рішеннях Ради регіонів — і одною з її складових є модернізація регіональної політики, зокрема, в економічній сфері.

Цей процес, за його словами, складається з двох етапів: оптимізації використання наявного ресурсного капіталу, яка, в першу чергу, потребує якісних управлінських рішень, та капіталізації раніше неосвоєного потенціалу за допомогою інвестицій, залучених на першому етапі.

Міський голова Чернігова Олександр Соколов ознайомив присутніх з деталями інвестиційного потенціалу міста, вказав на здобутки останніх років — наприклад, успішну реалізацію проекту «Fresenius Medical Care» з будівництва центру гемодіалізу у Чернігові — та теперішній розвиток міської інфраструктури.

Про напрямки роботи з іноземними інвесторами розповів учасникам засідання також й Ігор Бураковський, директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Жвавий інтерес з боку гостей форуму викликали і виступи інших доповідачів, присвячені актуальним питанням економічного розвитку.


Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації