back

Президент вручив орден пораненому бійцю, який перебуває на лікуванні в Дрездені

16-03-2015 | 08:05

Президент Петро Порошенко відвідав пораненого командира взводу спостереження розвідувальної роти 24-ї окремої механізованої бригади Володимира Геру, який знаходиться на лікуванні в міській лікарні Дрездена в Німеччині.

Глава держави вручив військовому орден Богдана Хмельницького III ступеня. «Вся країна тобою пишається. Так народжуються українські герої. Україна зараз проходить величезні іспити. З того, як ти тримаєшся під час цих іспитів, має брати приклад вся Україна», – сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що Володимир Гера зробив геройський вчинок, коли ціною власного здоров’я врятував 400 українських хлопців. Президент подякував матері військового за те, що виховала такого сина. Глава держави обговорив з лікарями стан хворого та необхідні кроки для одужання. Президент доручив Міністру охорони здоров’я взяти під особистий контроль реабілітацію героя.

Окремо Глава держави подякував українським волонтерам за допомогу пораненим військовим, які лікуються у лікарні міста Дрездена, та їхнім родинам.

24-річний старший лейтенант Володимир Гера 31 серпня 2014 року прикривав відхід близько 400 бійців, які брали участь в обороні Луганського аеропорту. Зайнявши позицію на 12-поверховому корпусі металургійного заводу, він коригував вогонь артилерії Збройних Сил, в результаті чого отримав важкі осколкові поранення руки, легені та хребта.

Українські лікарі провели низку операцій, однак поранений боєць залишався паралізованим. За сприяння українських дипломатів та волонтерів Володимира Геру в лютому було перевезено на лікування в міську клініку Дрездена. Йому вже проведено низку складних операцій, остання на руці – 11 березня.


Прес-служба Президента України