back

Для збереження стабільної епізоотичної ситуації в Україні необхідно діяти на упередження

10-03-2015 | 15:08

На цьому наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України, що відбулось 10 березня.

- Епізоотична ситуація є складовою харчової безпеки України, забезпечення якої є завданням Міністерства. Ми маємо діяти на упередження і не чекати загострення ситуації, - підкреслив урядовець.

У роботі комісії взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації, голова ДНПК при ОДА Костянтин Лубенцов та начальник головного управління ветеринарної медицини області, заступник голови ДНПК при ОДА Віктор Кульбако.

Про ситуацію, що склалась в області на сьогодні з АЧС, а також вжиті заходи щодо недопущення розповсюдження захворювання на території області членів комісії поінформував Костянтин Лубенцов. Зокрема, він зазначив, що робота щодо локалізації спалаху африканської чуми свиней та запобігання розповсюдження збудника з неблагополучних пунктів проводиться згідно Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України. В регіоні посилено контроль та регулярно проводяться рейдові перевірки за станом охорони та використання суб’єктів тваринного світу. Постійно обстежуються мисливські угіддя області з метою виявлення трупів диких тварин та тварин з невластивою поведінкою. Проводяться також подвірні обстеження свинопоголів’я, яке утримується в особистих господарствах громадян. Відповідно до плану протиепізоотичних заходів проводиться щеплення проти класичної чуми свиней в господарствах громадського сектору та населення з охопленням всього наявного поголів'я та контролем термінів імунітету.

Окрім цього, Державною службою ветмедицини постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення, власників та керівників свиногосподарств, в тому числі мисливських колективів щодо недопущення безконтрольного переміщення диких кабанів та домашніх тварин і оперативного реагування у випадках виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин.

Для покращення роботи з проведення оперативних заходів по ліквідації та недопущенню поширення АЧС в т.ч. і підтримання стабільної епізоотичної ситуації, заступник голови обласної державної адміністрації вніс низку пропозицій. Серед них: створення підрозділів ветеринарної карантинної міліції при УМВС України в областях; вирішення на законодавчому рівні питання щодо проведення депопуляції диких кабанів; закупівля сучасної дезінфекційної техніки та мобільної утилізаційної печі на базі автомобіля для спалювання трупів диких і домашніх тварин; передбачення коштів в резервному фонді Державного бюджету України для відшкодування збитків власникам господарств різної форми власності за вилучених та знищених свиней та продукції із них тощо.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації