back

Подальше нарощування експортного потенціалу має залишатися серед позитивних тенденцій розвитку області

05-03-2015 | 16:21

Минулий рік, який характеризувалися загальним скороченням промислового виробництва, відтоком інвестиційного капіталу, зменшенням реальної заробітної плати на фоні суттєвого зростання індексу цін, виявився вдалим для області у напрямку збільшення експорту товарів.

Посилення експортоорієнтованості економіки області продовжувалося: якщо рівень експорту у валовий регіональний продукт за 2008 рік становив 15%, то за 2014 рік він сягнув 30%.

Область завершила минулий рік із найвищим серед регіонів України темпом зростання експорту +26,1%, що забезпечило позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами у розмірі 172 мільйонів доларів США.

Найсуттєвіше збільшились обсяги експорту зернових культур, виробів із паперу та картону, готових харчових продуктів, деревини й виробів із неї, насіння і плодів олійних рослин, мінеральних продуктів, взуття, молока та молочних продуктів.

Протягом року змінилась і географія експортних поставок – питома вага Російської Федерації зменшилася, водночас країн ЄС та Азії –збільшилась.

У цілому ж обсяги зовнішньоторговельних операцій товарами зросли на 7,6% проти показника 2013 року і склали 1,2 мільярди доларів США.

Як відзначає виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, влада робить все можливе, щоб чернігівські підприємства виходили на нові ринки збуту продукції за кордоном.

Навіть у сьогоднішніх умовах ми не повинні сидіти склавши руки в очікуванні закінчення економічної кризи або надходження вигідних пропозицій. Знаходить той, хто шукає.

Наша задача – посилення експортних можливостей підприємств області, встановлення та подальший розвиток міжнародних і міжрегіональних відносин, пошук іноземних партнерів та необхідної інформації щодо потенційних ринків збуту місцевої продукції, - наголошує Сергій Журман.


Прес-служба облдержадміністрації