back

Місцеві громади самі вирішать скільки депутатів і чиновників їм утримувати і навіщо

04-03-2015 | 09:16

В Україні розпочинається новий дуже важливий етап конституційної реформи. Учора Президент України Петро Порошенко підписав Указ про створення Конституційної Комісії, яка розроблятиме зміни до Основного Закону. Передбачається, що до цієї роботи будуть залучені представники різних політичних сил, громадськості, вітчизняних та міжнародних експертів.

Початок конституційної реформи Президент назвав тривалим, важливим та необхідним процесом. — Маємо зберегти цілісність, соборність України. Ніякого шансу не залишити тим, хто прагнув так званої федералізації, а насправді — розколу України, — наголосив він.

— Ключова ідея Президента — децентралізація влади. Місцева влада вперше отримає значно більші повноваження і в економічній, і в гуманітарній сфері, але — виключно у рамках єдиної держави. Державний бюджет позбудеться значних витрат на утримання органів місцевого самоврядування. Адже місцеві громади самі вирішать скільки депутатів і чиновників їм утримувати і навіщо. Для Чернігівщини цей процес дуже важливий. Область має одну з найбільших територій у державі, значну розпорошеність населених пунктів і як результат — великі витрати на адміністративний апарат для забезпечення життєдіяльності населення, утримання доріг, шкіл, закладів охорони здоров’я тощо, — прокоментував початок конституційної реформи виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації