back

Рятувальники та районні спеціалізовані служби цивільного захисту відпрацювали дії з ліквідації надзвичайної ситуації на ділянці газопроводу високого тиску

25-02-2015 | 12:32

24 лютого поблизу с. Гнідинці Варвинського району відбулись навчання з ліквідації надзвичайної ситуації на ділянці газопроводу високого тиску «Гнідинці-Прилуки». До них залучалися керівництво та сили Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації, Управління ДСНС у Чернігівські області, Варвинської райдержадміністрації, спеціалізованих служб енергонагляду, охорони правопорядку, медицини катастроф та Гнідинцівського газопереробного заводу. За мету захід мав визначити реальний стан готовності персоналу об'єктів зберігання, переробки та транспортування горючих рідин і газів до реагування на можливі надзвичайні ситуації.

За тактичним задумом навчань, біля с. Гнідинці внаслідок несанкціонованого втручання невідомих осіб сталася розгерметизація газопроводу високого тиску з послідуючим вибухом і займанням газу, що виходить під тиском з газопроводу. Двоє осіб, які здійснювали патрулювання, отримали травми. До місця умовної надзвичайної ситуації прибули підрозділи Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій, спеціалізована газорятувальна служба газопереробного заводу, районні служби енергонагляду, охорони правопорядку та медицини катастроф. Останні надали допомогу постраждалим та відправили їх до медичного закладу.

Вогнеборці та газорятувальники провели комплекс заходів з гасіння пожежі та встановлення на пошкоджену трубу спеціальної запірної арматури. В ході навчань проведене виїзне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, працював штаб керівництва на чолі із начальником обласного Управління ДСНС полковником служби цивільного захисту Ігорем Федоренком.

Заходи, які були відпрацьовані в ході навчань показали, що служби цивільного захисту області готові до виконання поставлених завдань. Ми здатні реагувати на можливі надзвичайні ситуації, проте, такі заходи краще залишаться лише навчальними, - зазначив Ігор Федоренко.Управління ДСНС у Чернігівській області