back

Президент України вручив державні нагороди членам родин Героїв Небесної Сотні

20-02-2015 | 16:47

20 лютого у рамках заходів з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні Президент Петро Порошенко вручив нагороди членам родин громадян України, яким посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Від Чернігівської області участь у заході взяла делегація на чолі з виконуючим обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергієм Журманом.

Нагороду від Глави держави отримала Світлана Миколаївна Діденко із смт Дмитрівка Бахмацького району, мати загиблого під час Революції Гідності активіста Майдану Василя Прохорського.

Мешкаючи та працюючи у столиці, Василь узимку 2013-2014 років кожного вечора після роботи та на вихідних йшов на Майдан Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції Гідності. Перевагу надавав волонтерській роботі у медичній службі. Допомагав з постачанням медикаментів на Майдан.

Його життя передчасно обірвалося 18 лютого 2014 року на вулиці Інститутській (нині Героїв Небесної Сотні). Допомагаючи медикам завантажувати у карети швидкої допомоги поранених після штурму барикад спецпідрозділом «Беркут», Василь Прохорський загинув від кулі снайпера.

Похований у центрі селища міського типу Дмитрівка Бахмацького району біля Обеліску Слави.

Указом Президента України від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Василю Петровичу Прохорському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Звертаючись до рідних та близьких національних Героїв, під час церемонії нагородження Петро Порошенко наголосив, що відсьогодні і до скону віків Україна щодвадцятого лютого відзначатиме День Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи Україну.

— Як Глава держави відчуваю колосальну відповідальність перед Героями Небесної Сотні, перед вашими дітьми та батьками, братами та сестрами. Вони померли за те, щоб Україна стала справді незалежною, могутньою, успішною європейською державою.

Ця велика мрія, ця національна ідея не просто обов’язково відбудеться. Вона – вже втілюється в життя. Ми підписали Угоду про асоціацію з ЄС, а до кінця цього року очікуємо запровадження безвізового режиму. Створили нову українську армію, яка зупинила ворога на далекосхідних рубежах. Згуртувалися в єдину українську політичну націю. Ми єдині як ніколи, а європейська ідея проросла та пустила міцне коріння в усіх регіонах.

Ми проведемо реформи, розбудуємо Збройні Сили та захистимо державність. Як би не було складно, які б ще випробування не випали на нашу долю, я зроблю все, щоб великі жертви, які за останній рік поніс наш народ, не приведи Господи, не виявилися марними. В цьому вам присягаю, - зазначив Петро Порошенко.


Прес-служба облдержадміністрації
за інформацією сайту Президента України