back

Захист інтересів власників земельних паїв – одне з пріоритетних завдань органів виконавчої влади

19-02-2015 | 08:47

Розмір орендної плати від її нормативної грошової оцінки землі з кожним роком має тенденцію до збільшення. Нині в середньому по області він становить 4,7% від нормативно визначеної вартості земельної ділянки, що на 0,4% більше від початку 2014 року.

Договорами оренди землі 2014 року передбачалося сплатити 490,4 мільйони гривень орендної плати, що на 46 мільйонів більше, ніж у 2013 році. На початок лютого поточного року сума виплаченої орендної плати становила 502,6 мільйони гривень або 102% до запланованого.

Особливо відзначилися сільськогосподарські підприємства Бобровицького, Срібнянського, Талалаївського, Бахмацького та Носівського районів, де розмір орендної плати найвищий – від 6,4% до 5,4%.

Лише 3% від вартості орендованої землі отримують орендодавці Городнянського та Ріпкинського районів.

В середньому за один земельний пай виплачується 2049 гривень орендної плати, що на 185 гривень більше, ніж на початок 2014 року (1864 гривні за пай).

Середній розмір орендної плати за 1 гектар землі за рік збільшився на 68 гривень і зараз складає 619 гривень.

Проблеми з розрахунками по орендній платі за договорами оренди землі у 2014 році існують у Бахмацькому, Сосницькому та Семенівському районах.

Оренда земель сільськогосподарського призначення є основою у відносинах власників земельних паїв і сільськогосподарських товаровиробників. Впорядкування цих відносин, активізація роботи з орендарями земельних паїв та істотне зростання обсягів орендної плати – ось те, над чим системно працює виконавча влада. Маємо пам’ятати, що земля – це той важливий ресурс, який дає можливість жити всім: від сільської ради до обласного бюджету, - наголошує в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман.


Прес-служба облдержадміністрації