back

Юні майстри українського слова змагались на Чернігівщині

16-02-2015 | 10:44

Уже 5 рік поспіль Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка дає можливість творчообдарованій молоді звернутися до свого історичного коріння, невичерпних культурних надбань і духовних скарбів українського народу і вкотре вшанувати безцінну творчу спадщину Тараса Григоровича Шевченка. Особливого змісту полум’яні віршовані рядки Великого Кобзаря набувають у наш драматичний час.

14 лютого на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №33 м. Чернігова проходив фінальний (всеукраїнський) етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

У День Святого Валентина свою любов до рідного слова та творчості українського митця під час написання творчих робіт демонстрували 30 фіналістів обласного етапу змагань: учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, студенти вищих навчальних закладів І-ІV рівня акредитації та учні професійно-технічних навчальних закладів.

На жаль, ми живемо в умовах військової агресії на сході України. Наші військовослужбовці день за днем мужньо виборюють незалежність і цілісність України, часом, віддаючи за мир і свободу своєї Батьківщини найдорожче – власне життя. Так сталося, що напередодні під час виконання бойового завдання в зоні АТО загинув ще один герой Чернігівщини. Тому всі учасники конкурсу вшанували пам'ять солдата-розвідника 8-го окремого полку спецпризначення Євгена Бушніна та всіх військових, які поклали своє життя, захищаючи Україну, хвилиною мовчання.

Безпосередньо перед виконанням конкурсних завдань привітали переможців обласного етапу та вручили їм дипломи і пам’ятні подарунки в.о. обов’язки ректора Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, доктор філософських наук Віктор Довбня та завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент, голова журі конкурсу Тетяна Матюшкіна.

Звертаючись до майбутньої інтелектуальної мовно-літературної еліти, Віктор Довбня зазначив, що нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні на знак вшанування мужності, стійкості та героїзму, насамперед, молодих людей, які змінили хід нашої історії. «Сьогодні ви, юні друзі, під час конкурсу, виявляючи свої інтелектуальні здібності, будете фактично захищати ті ідеали і прагнення до боротьби за волю і незалежність України, які у свій час сповідував Великий Кобзар» - підкреслив в.о. ректора ЧОІППО імені К.Д. Ушинського. Наостанок Віктор Довбня побажав конкурсантам успішно реалізуватись у житті, наполегливо йти до своєї мети, незважаючи на всі перешкоди, родинного затишку та миру на українській землі.

Після щирих побажань та патріотичної концертної програми сповненні оптимізму та віри у власні сили учасники конкурсу перейшли до аудиторій, де приступили до виконання завдань, надісланих Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти. Роботи конкурсантів будуть направлені до Києва на розгляд журі, яке і визначить імена остаточних переможців.Управління освіти і науки ОДА