back

Президент вручив прикордонникам сучасну спецтехніку для виконання бойових завдань у зоні АТО

14-02-2015 | 16:18

Президент Петро Порошенко відвідав прикордонників мобільного прикордонного загону, що дислокуються в місті Бортничі під Києвом.

Так, було передано броньовану, спеціальну та інженерну техніку, яка вже найближчими днями буде направлена для посилення прикордонних підрозділів, а також використовуватиметься для виконання завдань в зоні проведення антитерористичної операції.

Президент оглянув нові зразки техніки, ознайомився з їх можливостями та основними тактико-технічними характеристиками. Всього до прикордонних підрозділів буде направлено понад 150 транспортних засобів, серед яких 20 броньованих автомобілів «Кугуар», понад 30 одиниць вантажної та спеціальної техніки для проведення інженерних робіт, реанімаційні автомобілі для евакуації поранених, броньовані патрульні автомобілі, а також понад 30 комплектів тепловізійних пристроїв.

Передаючи техніку, Президент висловив впевненість, що вона дозволить підвищити ефективність виконання завдань з охорони і оборони державного кордону. «Ми будемо системно облаштовувати державний кордон, ми будемо системно розвивати прикордонне відомство, щоб воно було здатне забезпечити ефективну протидію сучасним загрозам», —сказав Глава держави.

Петро Порошенко озвучив основне завдання прикордонників: «Жоден найманець, терорист зброя, боєприпаси, засоби терору не повинні потрапити в Україну, бо за вашою спиною — вся Україна».

Глава держави також вручив 11 прикордонникам, які брали участь в АТО, державні нагороди.

Президент подякував українським прикордонниками за гідне виконання бойових завдань в зоні АТО. Він також відзначив чіткі дії під час звільнення окупованих територій в Херсонській області, коли були повернені Чонгар, Арабатська стрілка та інші українські території. «Відвага та самопожертва, відчайдушність та бойове братерство — це те, що ви демонструєте кожного дня, кожної години і миті, нажаль, інколи віддаючи найдорожче — своє життя», — підкреслив Петро Порошенко.

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих прикордонників.

Президент зазначив, що до оголошеного перемир’я залишається менше 10 годин, і він сподівається, що досягнутих у Мінську домовленостей всі сторони будуть дотримуватися.

Петро Порошенко наголосив, що терористи продовжують атакувати позиції українських військових. «Ми маємо справу з підступним і цинічним ворогом, — сказав Глава держави і додав, — Ми все ще розраховуємо на перемогу здорового глузду над хворобливими імперськими амбіціями і очікуємо, що той, хто свого часу дав команду на початок бойових дій, нарешті схаменеться і дасть команду припинити стрільбу з 00:00 на неділю».

Президент наголосив на можливості зриву перемир’я. «Продивившись уважно законодавство про воєнний стан, якщо не буде миру, негайно внесу до Верховної Ради зміни до цього законодавства, які дозволять нам ще міцніше та ефективніше мобілізуватися, сконцентруватися, об’єднатися і боронити нашу землю», — сказав Глава держави.


Прес-служба Президента України