back

Результати переговорів у Мінську дають надію на врегулювання конфлікту на Донбасі — Президент

14-02-2015 | 07:43

Досягнуті в результаті тривалих переговорів домовленості у Мінську дають надію на деескалацію ситуації на Донбасі і її врегулювання мирним шляхом, зазначив Президент Петро Порошенко.

«Вчора в Мінську за потужної міжнародної підтримки, з абсолютною чіткою підтримкою ЄС нам вдалося досягти домовленостей, які дають надію, що події на Донбасі з гарячої стадії перейдуть в стадію політичного вирішення конфлікту», — сказав Глава держави під час виступу в навчальному центрі Національної гвардії України у Нових Петрівцях Київської області.

«Нам до миру ще ой як далеко, але є надія, що це шлях до деескалації», — також додав він.

Звертаючись до військових, Президент також наголосив, що саме їх мужність і героїзм стали «вагомим аргументом на дипломатичному фронті». «Слабких б’ють, ми — сильні. Завдяки вам і десяткам тисяч українських воїнів ми отримали сильні аргументи для ведення переговорів у Мінську», — констатував Петро Порошенко.

Він підкреслив: «Твердої впевненості, що Мінські домовленості будуть працювати, немає ні в кого. Але особливістю вчорашніх домовленостей є те, що переговори проводилися не в рамках Тристоронньої контактної групи, а безпосередньо президентами України, Франції, Канцлером ФРН та Президентом Росії».

Петро Порошенко також зазначив, що українські воїни матимуть високий рівень забезпечення. «Час нехтувати обороноздатністю держави пішов у минуле. Захисник країни буде забезпечений усім необхідним для перемоги», — підкреслив він.

Після передачі військовим сертифікатів на нову та модернізовану техніку для потреб АТО Глава держави разом з присутніми оглянув представлену військову техніку українського та іноземного виробництва: броньовані автомобілі, спеціалізовані машини швидкої допомоги для військових, засоби протибатарейної боротьби, радіорозвідки, безпілотні літальні апарати, машини управління.

Оглядаючи британські броньовані машини «Саксон», він зауважив: «Критикам цього контракту я хочу наголосити, що рівень броньованого захисту у них вище, ніж у БТР». Після цього Президент власноруч перевірив броню зазначеної техніки і переконався у її надійності.

Також Петру Порошенку були представлені радіостанції та нові засоби зв’язку для блок-постів та оперативного зв’язку. Усі радіостанції мають захист та засоби протидії радіоподавлення.

Оглядаючи обладнання для радіоперешкод «Анклав», Президент підкреслив, що цей прибор українського виробництва робить неможливим роботу російських безпілотних літальних апаратів та коригувальників вогню. «Це саме те, що зараз потрібно українській армії, і ми вже налагодили їх серійне виробництво», — сказав він.

Глава держави наголосив на тому, що вся техніка має бути направлена до зони проведення АТО якнайшвидше.


Прес-служба Президента України