back

Волонтери області отримають єдине посвідчення

12-02-2015 | 12:52

— У суспільно-політичних умовах, коли Україна ціною життя своїх воїнів відстоює свободу і територіальну цілісність, величезного значення набула діяльність волонтерів. Вони ризикуючи власним життям допомагають бійцям на передовій та їх сім’ям у тилу, — підкреслив виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман 12 лютого під час зустрічі з представниками волонтерських організацій області.

В області діє понад 40 волонтерських організацій, члени яких надають всебічну допомогу учасникам АТО. Спільно з представниками органів виконавчої влади, місцевого самоврядування вони збирають кошти на придбання необхідних засобів, товарів для бійців, продуктів харчування, одягу, взуття, бронежилетів, тепловізорів, генераторів тощо. Надаються автотранспортні засоби для доставки військових та гуманітарної допомоги до місць дислокації підрозділів, а також перевезення поранених до Чернігівського військового шпиталю.

Останнім часом волонтери взяли на себе ще одну священну місію — розшукувати безвісти зниклих та доправляти додому тіла загиблих на війні земляків.

Втім, як зазначив керівник області, існує багато фактів того, що певні люди, називаючись волонтерами, ведуть підривну діяльність, збурюють суспільство і при цьому не мають жодного відношення до волонтерського руху. Щоб систематизувати приналежність громадян до волонтерства прийнято рішення про розробку єдиного посвідчення. Такий документ зможуть отримати всі зареєстровані члени волонтерських організацій у Департаменті сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Ще одним не врегульованим моментом співпраці влади та волонтерів, за словами Сергія Журмана, є питання відвідування поранених бійців у Чернігівському військовому шпиталі. Надмірні зусилля волонтерів допомогти саме нещодавно привезеним бійцям, призводять до виникнення суперечок з керівництвом шпиталю. Задля того, щоб убезпечити бійців вирішено впорядкувати перебування і прохід волонтерів на територію режимного об’єкту, відпрацювавши відповідний графік відвідувань шпиталю.

— Місць, де потрібна допомога в області вистачає. Це, 169 навчальний центр сухопутних військ ЗСУ, центр психологічної допомоги учасникам АТО. Найдіть між собою компроміс і відпрацюйте графік відвідувань шпиталю, — запропонував в.о. голови облдержадміністрації. Він також повідомив, що роботи вистачить усім. Допомоги та підтримки, наразі, потребують переселенці зі сходу. Необхідно забезпечити всім необхідним місця тимчасового перебування громадян, які вимушені через військові дії покидати свої домівки.

У свою чергу представники волонтерських організацій області поділилися своїми проблемами, пропозиціями та напрацюваннями. Майже всі вони схвалили рішення про видачу єдиного посвідчення та відпрацювання графіку відвідувань військовослужбовців у шпиталі.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації