back

Як фінансуватимуть весняно-польові роботи в країні

10-02-2015 | 16:58

Питання фінансово-кредитного забезпечення сільськогосподарських товаровиробників на період проведення комплексу весняно-польових робіт у 2015 році розглянули на селекторній нараді, що відбулась 10 лютого під керівництвом Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка. У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов, директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко та керівники відділень банків, що найбільше фінансують АПК.

Основні гравці на ринку насіння, добрив, засобів захисту рослин заявляють, що продукція на українському ринку є в достатній кількості. Проблема в іншому – аграріям не вистачає коштів на їх придбання.

Як наголосив Олексій Павленко, постійно ведеться діалог з банкірами на предмет забезпечення потреби агровиробників у коштах. Так, 3 лютого за ініціативи Міністерства відбувся «круглий стіл» з представниками Незалежної асоціації банків України. Під час зустрічі обговорено розробку спільного плану щодо розширення можливостей фінансування агросектору, який передбачає вдосконалення нормативно-правової бази, підвищення ефективності чинних гарантійно-страхових механізмів підтримки виробника з боку держави. Подібні заходи плануються проводитися і надалі.

Аграрії Чернігівщини, як і інших областей країни, потребують залучення кредитних ресурсів. Зі слів директора Департеметну агропромислового розвитку Олександра Савченка, сільгоспвиробники зможуть профінансувати трохі більше 2 мільярдів гривень. Решту коштів — більше 426 мільйонів гривень, треба покривати банківськіми та комерційними кредитами.

Уже найближчим часом Департамент агропромислового розвитку ОДА запланував провести нараду з представниками банківських кіл, на якій більш детально розглянуть спектр банківських послуг з кредитування підприємств агропромислового комплексу області та ознайомлять виробників сільськогосподарської продукції з умовами та можливостями кредитування у 2015 році.За інформацією Департаменту агропромислового розвитку ОДА