09-02-2015 | 12:34
7 лютого на базі спеціалізованої загальноосвітньої школи №1 з поглибленим вивченням іноземних мов м.Чернігова стартував ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Привітати юних інтелектуалів та побажати їм успіху завітали начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації, кандидат філософських наук, Заслужений працівник освіти України Анатолій Заліський та перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, доктор історичних наук, професор, президент Чернігівської МАН Володимир Дятлов.
Відкриваючи урочисту зустріч, Анатолій Заліський зазначив: «Нещодавно Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді відсвяткувала свій трирічний ювілей і результати діяльності цього закладу переконливо свідчать, що нам є чим пишатись, адже тільки у минулому році вихованці закладу вибороли 28 дипломів. Звертаючись до юних інтелектуалів, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації акцентував увагу на тому, що ми живемо у світі, який весь час змінюється, вимагаючи постійних змін і швидкого вирішення багатьох завдань і від нас. Тому у будь-якій сфері суспільного і, зокрема, наукового життя є багато перспективних напрямів діяльності та простору для реалізації інноваційних ідей.
- Я вірю, що ви, як майбутні науковці, зробите свій внесок у розвиток передових новітніх технологій як на рідній Чернігівщині, так і в Україні в цілому, що дозволить нам по праву увійти до числа прогресивних європейських країн, - підкреслив Анатолій Заліський.
Після завершення урочистої частини на учасників конкурсу-захисту чекало перше завдання - написання контрольних робіт із базових дисциплін.
Загалом цьогоріч на розгляд журі обласного туру інтелектуальних змагань було подано 249 робіт. Найрозумніші школярі області представили дослідницькі роботи у 12 наукових відділеннях: історії; філософії та суспільствознавства; технічних наук; комп’ютерних наук; літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства; математики; фізики і астрономії; наук про Землю; економіки; хімії та біології; екології та аграрних наук.
Оцінювати досягнення учнів буде журі, до складу якого входять провідні фахівці відповідного профілю з числа науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, викладачів, учителів та методистів області.
А вже за тиждень на юних науковців чекає чергове випробування, адже 14 та 15 лютого проходитиме захист науково-дослідницьких робіт учасників ІІ етапу конкурсу-захисту у приміщенні ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді». Бажаємо усім учасникам успіхів, віри у власні сили, впевненості у своїх знаннях! Нехай переможе сильніший!
За повідомленням
Управління освіти і науки
облдержадміністрації