back

Міністр аграрної політики та продовольства України відвідав передові агропідприємства області

06-02-2015 | 17:00

У ході одноденного візиту на Чернігівщину Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко відвідав два потужних агропідприємства області.

Під час ознайомлення з роботою підприємства з приймання та переробки зерна «Млибор» (Чернігів) урядовець оглянув зерносушарку. У цілому, за словами голови правління ПАТ «Млибор» Володимира Омелюха, для сушки зерна на підприємстві використовуються чотири зерносушарки загальною потужністю 2700 тонн за годину.

Очищення зерна від домішок здійснюється в 2 етапи: під час приймання зерна в потоці на пневмоколонках загальною потужністю 350 тонн за годину і на сепараторах БЦХ-100 потужністю 100 тонн за годину кожен.

Для забезпечення розвантаження вагонів із зерном є два самостійних приймальних пристрої залізничного транспорту, технологічно пов'язаних з робочою будівлею елеватора і з силосними корпусами.

За якістю зерна і хлібопродуктів пильно наглядає сертифікована лабораторія.

Голова правління також повідомив Міністру аграрної політики та продовольства України про те, що елеватор має потужності і з виробництва борошна. Але через недостатні обсяги замовлень млин законсервували.

Загалом, усі процеси від приймання до відвантаження зерна на підприємстві механізовані.

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко ознайомився також з роботою молочно-товарного комплексу приватного акціонерного товариства «Чернігівське головне підприємство по племінній справі в тваринництві», що у селі Довжик Чернігівського району. Урядовець оглянув приміщення для вирощування молодняку, корівник на 500 тварин та доїльний зал типу «Паралель».

Голова спостережної ради приватного акціонерного товариства Віктор Ланько поінформував, що підприємство спеціалізується на виробництві та реалізації сільськогосподарської продукції – молока, спермопродукції, зернових культур. За його словами, кожного року у господарстві щось будують. Так, на початку 2015 року збудовано приміщення для утримання молодняку великої рогатої худоби.

Господарство одне з перших в районі переходить на безприв’язне утримання худоби з застосуванням енергозберігаючих технологій. Також розвивається напрям рослинництва: у 2014 році валовий збір зерна склав 4881 тонн, а врожайність 36,5 центнерів з гектару. Окрім того, було вирощено майже 51 тонну м’яса великої рогатої худоби та вироблено 1487 тонн молока. Надої молока на одну корову в рік складають 6500 кілограм, тобто кожна корова породи «українська червоно-ряба» у господарстві дає 45 літрів молока на день. Проте на цих досягненнях агровиробники не зупиняються і планують збільшити продуктивність у поточному році до 7500 кілограм.

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко високо оцінив роботу сільгоспвиробників підприємства, які досягли значних успіхів у галузі тваринництва.

Під час робочої поїздки Міністра аграрної політики та продовольства України по Чернігівській області супроводжували виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман та заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації