back

На Борзнянщині вшанували пам’ять Героїв Крут

29-01-2015 | 16:13

Сьогодні, 29 січня, на Чернігівщині відбулись заходи з відзначення 97-річниці бою під Крутами.

На території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» вшанувати пам’ять студентського війська українських патріотів, які боронили українську державність, зібралися не тільки чернігівці, а й представники з інших областей.

Учасники заходу поклали квіти до скульптурної композиції «Курсантська шинель» та схилили голови у скорботній хвилині мовчання за загиблими юнаками.

Поминальну літію у пам’ять про загиблих за рідну землю відправив Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Української православної церкви Київського Патріархату Євстратій.

Також відбулась історична та літературно-мистецька композиції, присвячена вшануванню Героїв Крут. Зокрема, пролунав запис спогадів Аверкія Гончаренка, який керував боєм під Крутами у далекому 1918 році. Поіменно згадали 25 прізвищ загиблих захисників Крут, які вдалося встановити.

— Події того часу дуже багато значать для кожного свідомого українця. І ще ближчими, ще зрозумілішими стають вони для нас зараз, коли вже не сотні, а тисячі молодих і сильних духом людей протистоять ворожому війську на сході держави. Нині, як ніколи, стає актуальною історична паралель між розділеними майже століттям подіями, - підкреслив Сергій Журман під час мітингу-реквієму. Він також зазначив, що сьогодні як і герої Крут, чимало воїнів постали на захист України добровільно. Вони є гідними продовжувачами традицій патріотизму, волелюбності, незламності українського народу.

— Україна переможе, збереже свою єдність і цілісність. І стане дійсно незалежною, заможною державою, про яку мріяли герої Крут, яку всі ми прагнемо відстояти зараз, — висловив переконання керівник облдержадміністрації.

У заході взяли участь голова обласної ради Микола Звєрєв, народні депутати України Валерій Давиденко, Олег Ляшко, Олег Купрієнко та Юрій Бублик, голова Українського інституту Національної пам`яті Володимир В`ятрович, військові, правоохоронці, учасники АТО, представники Блоку Петра Порошенка, ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», «УДАР», Народного Руху України, ветерани Української Повстанської Армії та численна громадськість.

Урочистою ходою пройшли ліцеїсти Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, курсанти Чернігівського юридичного коледжу Державного пенітенціарної служби України, Київського військового ліцею імені Івана Богуна, Національної академії Служби безпеки України.

По завершенню меморіального заходу гості, учасники та журналісти ознайомилися з експозицію Меморіального комплексу та тематичною виставкою музею у штабному вагоні.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації