back

Члени президії обласної ради погодили порядок денний наступної сесії

20-01-2015 | 15:59

20 січня голова обласної ради Микола Звєрєв провів засідання президії обласної ради. У ньому взяли участь виконуючий обов'язки голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, розробники окремих проектів рішень, представники громадськості та ЗМІ.

Перед початком своєї роботи депутати хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв терактів у Волновасі та інших містах, що мали місце за останній час в України. Микола Звєрєв закликав колег у цей непростий для держави період згуртуватись та спрямувати усі свої зусилля на вирішення нагальних проблем краю.

Далі народні обранці перейшли до розгляду проекту порядку денного 23 сесії обласної ради, яка відбудеться 23 січня.

Першим на сесії буде розглянуто питання: «Про обласний бюджет на 2015 рік». На президії даний проект презентував директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерій Дудко. Він, зокрема повідомив, що загальний розмір доходів обласного бюджету з урахуванням міжбюджетних трансфертів визначений у сумі 2 532 718,6 тисяч гривень, у тому числі загального фонду – 2 459 659,6 тисяч гривень, що більше виконання 2014 року на 47457,9 тисяч або на 2%, спеціального фонду – 73 059 тисяч гривень. З державного бюджету України обласному бюджету передбачено дотацій у сумі 46 134,4 тисяч гривень, субвенцій – 2 127830,1 тисяч. Обсяг доходів загального фонду бюджету (без трансфертів) прогнозуються у сумі 285695,1 тисяч гривень.

Після цього на сесії в бюджетному блоці депутати розглянуть звіт про виконання обласного бюджету і витрачання коштів резервного фонду обласного бюджету за 9 місяців 2014 року.

Також президія погодила винести на розгляд сесії низку обласних програм, ініційованих обласною державною адміністрацією. Це, зокрема, Програма економічного і соціального розвитку області на 2015 рік. Головною метою розвитку регіону у 2015 році в проекті документу визначено забезпечення макроекономічної стабільності, дотримання соціальних гарантій та недопущення зниження життєвого рівня населення в умовах складної суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в країні.

До проекту порядку денного майбутньої сесії внесено також питання «Про обласну Програму розвитку малого і середнього підприємництва на 2015-2016 роки. Головною метою Програми визначено створення сприятливих умов для розвитку малого і середнього бізнесу, його адаптація до роботи в умовах нових стандартів та конкуренції відповідно до вимог Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, підвищення економічних показників регіону, забезпечення зайнятості населення, спрямування дій місцевих органів влади, суб'єктів малого і середнього бізнесу, громадських організацій підприємців, їх об'єднань на розв'язання актуальних проблем у сфері підприємництва, а також формування в суспільстві шанобливого і доброзичливого ставлення до підприємців, роботодавців.

Наступним на сесії заплановано розглянути питання «Про Програму покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин, що дислокуються на території Чернігівської області, військовозобов'язаних, призваних за мобілізацією та добровольців, які беруть участь в антитерористичній операції на 2015 рік». На думку розробників програми, її прийняття забезпечить можливість надання допомоги військовим частинам речовим майном, спорядженням та технічними засобами.

Фінансування заходів передбачається за рахунок коштів обласного бюджету. Всього заплановано залучити 3 мільйони 20 тисяч гривень.

Наступною програмою, яку збираються затвердити депутати, має стати Програма інформатизації Чернігівської області на 2015-2017 роки. Основними завданнями Програми в 2015–2017 роках є:

- розвиток регіональної складової електронної інформаційної системи „Електронний уряд";

- впровадження системи електронного документообігу;

- автоматизація бухгалтерського обліку органів виконавчої влади області;

- підтримка безперебійного функціонування існуючих інформаційних систем області;

- технічний захист інформації.

Далі депутати перейшли до розгляду питання «Про внесення змін до обласної Програми «Запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2012 – 2015 роки».

Згідно з проектом рішення, пропонується збільшити у 2015 році фінансування Програми на 10 млн. 614 тис. гривень, які будуть спрямовані на закупівлю медичної апаратури і обладнання.

На засіданні президії обласної ради депутатами також було погоджено внести на розгляд сесії 23 січня низку майнових, кадрових питань, а також розглянути хід виконання рішень обласної ради та запити депутатів.

Спілкуючись з представниками засобів масової інформації по закінченню засідання, в.о. голови облдержадміністрації висловив свою думку з приводу основного фінансового документу області.

Я вважаю, що ми досягли збалансованості нашого бюджету і зробимо все можливе, щоб у кінцевому результаті забезпечити заробітною платою працівників бюджетної сфери. На жаль, ми не змогли закласти кошти під деякі програми, проте я впевнений, що при перегляді бюджету протягом року ми знайдемо на них додаткове фінансування, - наголосив Сергій Журман.Прес-служба облдержадміністрації