back

В області діє чіткий графік віялових відключень електроенергії

22-12-2014 | 16:32

Аварійні відключення електрики, коли одних споживачів вимикають по 4 рази на день, а інших взагалі не чіпають, призвели до невдоволення населення та протестних акцій.

Водночас, жителі області з розумінням ставляться до ситуації, яка є в державі. І згодні з необхідністю вимкнення електричної енергії, але за чітким графіком.

Рішення про відпрацювання такого графіку по кожному району, місту обласного значення було прийнято на засіданні обласного Антикризового енергетичного штабу. Чи відпрацьований механізм відключень в області говорили на черговому брифінгу для представників ЗМІ.

За словами заступника директора Департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації В’ячеслава Сальникова, з початку грудня ПАТ «Чернігівобленерго» були впроваджені графіки аварійних відключень. Але такі графіки можуть діяти короткий час — день, два, тиждень. Враховуючи критичну ситуацію, низькі запаси вугілля на складах теплоелектростанцій, зрозуміло, що в умовах відключень країні доведеться жити до кінця зими. Отже, наразі, мова йде про застосування віялових відімкнень електрики.

Для зменшення енергоспоживання в області вживається низка заходів. Зокрема, на нічний час роботи переводяться промислові підприємства регіону, установи соціальної сфери, лікарні максимально забезпечуються автономними генераторами живлення. Загалом, починає реалізовуватися план максимального економного використання енергоресурсів, скорочення освітлення вуличної реклами, громадських будівель та вулиць.

На сьогодні, як повідомив головний диспетчер ПАТ «Чернігівобленерго» Сергій Опенько, вже розроблено чіткий обласний графік відключень і в ньому враховані пропозиції щодо відключення по кожному району окремо. Тобто кожному району та місту обласного значення довели величину зменшення потужності у години найбільшого навантаження – у період з 8 ранку до 23 години вечора. Протягом минулого тижня вони склали свої графіки та надали до компанії для узагальнення.

Обласний графік віялових відключень підтримала і погодила інспекція Держенергонагляду. Про це зазначив під час спілкування зі ЗМІ заступник начальника інспекції Андрій Демченко. На запитання журналістів щодо скарг споживачів про вихід з ладу побутової техніки під час аварійних відключень електрики, він зокрема, зазначив, що їх кількість не зросла, а відшкодування збитків вирішується у судовому порядку.

Користуючись нагодою, Андрій Демченко звернувся до жителів Чернігівщини з проханням у вечірній час не вмикати всі електроприлади, при можливості зменшити кількість лампочок у кожній оселі на третину. Це дасть можливість енергопостачальній організації зменшити кількість відключень.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації