back

Сергій Журман: Питання розв’язання чорнобильських проблем завжди мають бути в центрі уваги влади та суспільства

12-12-2014 | 13:55

На цьому в.о. голови обласної державної адміністрації наголосив під час урочистої зустрічі з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У заході також взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, секретар міської ради Владислав Кухар, ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У цей день вшановуємо тих, хто ціною свого здоров’я та життя ліквідовували наслідки тієї страшної аварії, рятуючи мільйони людей та планету від світової екологічної катастрофи.

З безмежною вдячністю пам’ятаємо героїзм пожежників, військових, міліціонерів, працівників цивільної оборони, робітників простих професій, інженерів і вчених – усіх, хто був причетний до ліквідації аварії та її наслідків. Саме завдяки їхнім зусиллям ядерна біда відступила, - зазначив у привітанні Сергій Журман.

Чернігівщина є однією з областей, що найбільшою мірою зазнала чорнобильського лиха. У зону радіаційного впливу потрапило близько 650 тисяч жителів області, 244-и населені пункти визнано радіаційно забрудненими.

Незважаючи на те, що вже минуло більше чверті століття з трагічної дати, вирішення питань соціального захисти, поліпшення умов життя ліквідаторів залишаються актуальними для органів виконавчої влади.

За ці роки було прийнято ряд нормативних актів, направлених на врегулювання наслідків Чорнобильської катастрофи, у тому числі й на підтримку чорнобильців, зокрема, підвищення пенсії, встановлення чорнобильських виплат у нових розмірах.

Місцеві органи виконавчої влади докладають максимум зусиль щодо створення належних умов для соціальної та медичної реабілітації ліквідаторів, вирішенню їх соціально важливих питань.

За спроможності держави у поточному році області вже надійшло понад 54 із 58 мільйонів гривень запланованих на пільги, компенсації, допомоги, підвищену оплату праці. Забезпечено своєчасне та в повному обсязі фінансування пенсійних виплати з урахуванням їх підвищень.

Незважаючи на складний час у цьому році близько 1,5 тис. постраждалих осіб пройшли оздоровлення.

Влада і надалі буде робити все можливе, щоб забезпечити реалізацію законних прав чорнобильців, полегшити умови їх життя, надавати необхідну допомогу.

Сьогодні, як ніколи, для єдності і порозуміння в суспільстві потрібна консолідація зусиль гілок влади з громадськими організаціями аби спільні дії були відчутні кожною людиною.

Питання розв’язання чорнобильських проблем завжди мають бути в центрі уваги влади та суспільства, - підкреслив Сергій Журман.

Учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС отримали відзнаки обласної державної адміністрації, обласної та міської рад.Прес-служба облдержадміністрації