back

Чернігівщина цілком забезпечує себе гречкою

12-12-2014 | 10:45

Останнім часом в Чернігівській області, як і в Україні в цілому, спостерігається зростання роздрібних цін на гречану крупу, повідомляє Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації. Так, відповідно до моніторингу НДЦ «Чернігівагропромпродуктивність», станом на початок грудня, середній рівень роздрібних цін на гречану крупу на продуктових ринках області становить – 13,80 гривень за кілограм. У порівнянні з минулим тижнем ціна зросла на 55,4%, а проти минулого року (на зазначену дату) підвищилася на 62%.

Таке зростання частково спричинене підвищенням закупівельних цін на зерно гречки, що постачають товаровиробники, а також ажіотажним попитом споживачів на даний вид крупи.

Відповідно до фізіологічної норми споживання, а саме, 3 кілограми на одну особу в рік, щорічна потреба населення Чернігівщини у гречаній крупі складає близько 3,2 тисяч тонн. Фахівці зазначають, що очікуваний валовий збір гречки у поточному маркетинговому році складе більше 9,5 тисяч тонн. Із них планується виробити близько 7 кілограм зерна продовольчої гречки на душу населення області.

Загалом, як наголошують у Департаменті агропромислового розвитку ОДА, вироблені в області у поточному році ресурси гречки забезпечують потребу області у насінні та надходженні на переробні підприємства України.

Та, в Чернігівській області відсутні переробні підприємства, які виробляють гречану крупу. Тому, потребу населення у гречці забезпечують за рахунок завезення з інших областей, зокрема Київської, Кіровоградської, Харківської, Дніпропетровської та інших регіонів.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації