back

Найвищий розмір орендної плати за землю у Бобровицькому районі, найнижчий – у Ріпкинському

10-12-2014 | 10:48

Орендна плата за земельні ділянки та земельні частки (паї) є важливою частиною доходу сільського населення, особливо пенсіонерів.

За 10 місяців цього року розмір орендної плати, яку сплачують орендарі селянам області, зріс з 4,3% до 4,7%. У грошовому вимірі це складає 43 мільйони гривень.

Значно підвищили цей показник у Бахмацькому та Семенівському районах.

Найвищий розмір орендної плати залишається у Бобровицькому районі – 6,4%. Найнижчий – 3% від нормативно визначеної грошової оцінки землі – у Ріпкинському.

За поточний рік 240 тисяч орендодавців Чернігівщини отримають близько 485 мільйонів гривень за оренду своїх паїв.

У середньому зараз за 1 гектар землі агроформування сплачують 613 гривень (на початок року плата становила 551 гривню).

Лідерами по орендній платі за земельний пай є райони зони лісостепу – Варвинський – 4071 гривні та Ічнянський – 3,5 тисяч гривень.

У поліських районах цей показник не перевищує 1,5 тисячі гривень.

За словами в.о. голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана, керівники районів мають активізувати роботу з орендарями земельних паїв.

Питання орендної ставки на землю має важливе соціальне значення. Сільгоспвиробники, що роблять на щедрій чернігівській землі свій бізнес, не повинні забувати про людей і село. Тому робота, спрямована на підвищення доходів селян та збільшення надходжень до місцевих бюджетів, що дасть змогу вирішити чимало проблемних питань, в районах повинна проводитися постійно, - підкреслює Сергій Журман.


Прес-служба облдержадміністрації