back

Аварійні відключення електрики найближчими днями мають припинити

04-12-2014 | 15:57

Ситуація, що склалась в енергетиці країни, в останній тиждень, вкрай критична. Тому енергетики вдаються до аварійних відключень, що в свою чергу викликає невдоволення та обурення громадян. Багато таких звернень щодня надходити до Кабінету Міністрів України. Таку інформацію повідомив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин 4 грудня під час селекторної наради з регіонами України.

Характеризуючи ситуацію в енергосистемі держави, він зазначив, що сьогодні в об'єднаній системі України склалась вкрай критична ситуація. Обсяги електроенергії, що виробляється станціями, нижчі за об'єми споживання на 3700 МВт. Причиною низької енергогенерації є аварійна зупинка обладнання електростанцій через технологічні проблеми та відсутність вугілля на них. Не дає можливості виробляти електричну енергію в достатніх обсягах і надзвичайно низька водність річок Дніпро та Десна.

Володимир Демчишин звернувся до керівників областей з проханням більш зважено відноситися та виконувати доведені до регіонів ліміти енергії.

- Якщо сьогодні всі споживачі самостійно обмежать споживання електроенергії на 15 %, то, ми зможемо пройти пікові навантаження. У такому разі обіцяю вже завтра дати розпорядження Укренерго припинити аварійні відключення, - наголосив міністр.

Під час селекторної наради заслухали інформацію деяких регіонів України. Їх керівники доповідали, що для зменшення об'ємів споживання, зокрема, в Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській областях, технологічні процеси промислових підприємств переводять на нічний час роботи.

Але що робити областям, де немає великих промислових підприємств, які споживають багато електрики і де основними споживачами є населення. На це запитання шукали відповідь на нараді, яка відбулась по завершенню селектора.

На думку в.о. голови обласної державної адміністрації Сергія Журмана, обмеження в споживанні електрики на 110 МВт у кінцевому результаті може призвести до аварій на тепломережах. І це при тому, що чернігівська «Технова» виробляє і надає до загального обсягу 170 МВт.

- Нас обмежують несправедливо. Ми вважаємо, що таке відношення до мешканців області є неприпустимим, - зауважив він та додав - Позицію громади Чернігівщини щодо аварійних відключень я виклав у листі до Президента України.

Втім, кого і що будуть обмежувати у споживанні електричної енергії ще вирішуватимуть сьогодні, заслухавши думки та пропозиції всіх сторін цього непростого процесу.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації