back

ХХІІ-й Міжнародний фестиваль „Слов’янські театральні зустрічі” відкрився в Чернігові

25-10-2011 | 07:41

Вже в двадцять друге Чернігівська земля зустрічає театральні колективи трьох держав – України, Російської Федерації та Республіки Білорусь, які представляють свою майстерність чернігівським глядачам.

24 жовтня на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка відбулося урочисте відкриття ХХІІ-го Міжнародного фестивалю „Слов’янські театральні зустрічі”.

Фестиваль було започатковано на Сіверянській землі в 1990 році, як символ дружби між слов’янськими народами. Відтоді щороку актори дарують чернігівцям хвилини справжньої насолоди від зустрічі з мистецтвом, додають хорошого настрою, змушують задумуватися й розмірковувати над одвічними моральними цінностями і суттю буття.

В урочистостях з нагоди відкриття фестивалю взяв участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло. Від імені голови облдержадміністрації Володимира Хоменка він привітав учасників і гостей фестивалю та вручив вітальний адрес директору театру.

У вітанні зокрема зазначалося, що потужний за своїм змістом та складом учасників Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі» увібрав в себе кращі національні традиції, став візитівкою мистецької палітри регіону.

„Сучасне театральне мистецтво є віддзеркаленням нашого життя. Воно дає кожному глядачеві відчуття радості і відпочинок для душі, можливість доторкнутися до сповненого безмежної фантазії, одухотвореного світу Театру. Як зазначав Президент України Віктор Янукович: «Театральні форуми завжди сприяють становленню України як висококультурної держави в єдиному європейському та світовому культурному просторі, бо вони покликані здійснювати шляхетну справу – привернути увагу молодого покоління до глибинних духовних витоків України та народів світу, сприяти естетичному збагаченню та вихованню високого мистецтва», - йшлося у вітальному адресі.

Розпочав „Слов’янські театральні зустрічі” Гомельський обласний театр драми виставою «Недосягаемая».

Протягом десяти фестивальних днів на головній сцені області відбуватиметься неповторне свято для всіх шанувальників театру. Чернігівці і гості міста, крім зарубіжних учасників фестивалю з Брянська, Гомеля, Могильова, зможуть відвідати вистави вітчизняних творчих колективів – Київських, Криворізького, Луганського, Львівського театрів, ознайомитися зі зразками класичної й сучасної вітчизняної та світової драматургії.Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації