back

Сергій Журман закликав долучитися до розробки Стратегії розвитку Чернігівської області на період до 2020 року науковців, підприємців та громадськість

25-11-2014 | 09:32

Сталий розвиток області є результатом спільної роботи обласної державної адміністрації, обласної ради, різних представництв асоціацій підприємців, громадських організацій, науковців. Для того, щоб наша область якомога скоріше вийшла з розряду дотаційних, усім разом треба долучатися до розвитку економіки краю.

На цьому акцентував увагу в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман під час спільного засідання координаційної ради та робочої групи із розробки Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року. У засіданні також взяв участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

Необхідність розробки Стратегії викликана завершенням у наступному році нині діючої та прийняттям Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року, у відповідність до якої повинні бути приведені усі регіональні.

Як зауважив Сергій Журман, при розробленні основних стратегічних напрямів регіону необхідно врахувати принаймні дві основні особливості. Це, по-перше, наявний ресурсний потенціал, і по-друге, реальний стан функціонуючого на даний час господарського комплексу області.

Підсумки соціально-економічного аналізу проекту Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року підбила заступник директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олександра Хомик.

За її словами, планування регіонального розвитку починається з розробки стратегічної платформи, яка містить соціально-економічний аналіз, SWOT-аналіз, визначення і відбір конкурентних переваг, визначення концепції (бачення) розвитку і стратегічних цілей.


Нині триває перший етап планування – соціально-економічний аналіз.

Наразі розробники Стратегії готові вислухати конструктивні пропозиції до бачення розвитку регіону.

Не залишайтеся осторонь цієї кропіткої роботи, тому що ми усі живемо на нашій Чернігівській землі, отже її економічний розвиток і добробут територіальних громад залежить від нас з вами, - закликав в.о. голови облдержадміністрації науковців, підприємців та представників громадськості, присутніх у залі.

Основний акцент, підкреслив Сергій Журман, робитиметься на залучення інвестицій в економіку області.

Презентація та громадське обговорення проекту Стратегії заплановано на лютий-березень 2015 року.Прес-служба облдержадміністрації