back

Жертв голодоморів вшанували у Седневі

22-11-2014 | 14:20

У четверту суботу листопада в Україні вшановують жертв голодоморів 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років.

Меморіальний захід із вшанування загиблих під час трагічних подій минулого століття відбувся 22 листопада у смт Седнів Чернігівського району біля пам’ятного хреста жертвам Голодомору.

На зібранні були присутні в. о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман, голова обласної ради Микола Звєрєв, представники Седнівської та сусідніх громад.

— Пам’ятні хрести, встановлені у містах та селах нашої області, нагадують громадянам про нашу трагічну історію, — сказав, звертаючись до присутніх Сергій Журман. — Нелегкі часи переживає Україна і зараз, коли кожного дня в боях гинуть наші співгромадяни за волю і незалежність держави.

За словами Миколи Звєрєва, «голодні роки» минулого століття є страшним уроком для сучасного покоління. Однак, український народ вижив і відновив свою державність.

Науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук, краєзнавець Сергій Горобець повідомив, що офіційні дані говорять про 36 тисяч загиблих під час Голодомору 1932—1933 років на Чернігівщині. Їх імена занесені до Національної книги пам’яті. Зокрема у самому Седневі у 1932-33 роках від голоду померло 145 осіб.

Жертв голодоморів та загиблих у боях за незалежність Україну вшановано хвилиною мовчання.

Керуючий єпархією Української православної церкви Київського Патріархату архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій відправив заупокійну літію.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації