back

У Державному архіві області відкрилась виставка «Палає пам’яті свіча»

20-11-2014 | 10:59

У Державному архіві Чернігівської області до Дня пам'яті жертв Голодоморів відкрилась виставка «Палає пам’яті свіча», присвячена роковинам Голодомору 1932–1933 років в Україні. За існуючою традицією на її відкриття були запрошені учні загальноосвітнього навчального закладу м. Чернігів.

Презентовані на виставці документи, що перебувають на зберіганні в Державному архіві Чернігівської області, скомпоновано у три блоки – «1932 рік», «1933 рік» та «Свідки Голодомору згадують» й відтворюють одну з найстрашніших та найтрагічніших сторінок історії України – масової загибелі українських селян внаслідок проведення партійним керівництвом країни в 1932–1933 роках кампанії хлібозаготівлі.

Учні ознайомилися з офіційними (партійними) документами – постановами, розпорядженнями, звітами та документами, що свідчать про неприйняття селянами, студентами та інтелігенцією Чернігівщини політики, що проводилася партійним керівництвом області – зверненнями, скаргами, доповідями до ДПУ.

Особливу увагу школярів привернули свідчення тих, хто пережив Голодомор 1932–1933 років, зібрані в 2007 році.За інформацією
Державного архіву Чернігівської області