back

Питання соціального забезпечення вимушених переселенців на Чернігівщині вирішуються належним чином

05-11-2014 | 08:24

На цьому наголосив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Григорій Марченко, підсумовуючи результати перевірки діяльності регіонального штабу стосовно соціального забезпечення в осінньо-зимовий період громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

Під час робочої поїздки до Чернігівської області Григорій Марченко зустрівся із заступником голови облдержадміністрації Костянтином Лубенцовим, який є першим заступником голови регіонального штабу та ознайомився з роботою відповідних служб області.

Також він побував у санаторії «Десна» Чернігівського району, де проживає 123 людини зі Сходу, серед яких 83 дитини. Відвідав посадовець і санаторії «Остреч» у м. Мена, де наразі проживає 62 вимушених переселенця, з них 8 пенсіонерів та 32 дитини. Григорій Марченко поспілкувався з керівництвом санаторіїв та його мешканцями, обговорив соціальні питання, з’ясував стан забезпечення продуктами харчування, одягом, медикаментами та речами першої необхідності, оглянув житлові кімнати та ознайомився з побутовими умовами.

«Ми вдячні Чернігівчанам за гостинність і не очікували такого чуйного відношення. Волонтери привезли нам теплий одяг, іграшки, речі першої необхідності. Діти ходять у садочок та школу. Створені гарні умови для проживання. Є гаряча вода, душ, в кімнатах тепло, гарне харчування, яке, до речі, дуже подобається дітям. З Чернігова кілька раз приїздили психологи обласного Управління ДСНС, проводили бесіди з нами та дітьми», – розповіла мати 2-х дітей Тетяна, переселенка з Донеччини.

«Условия здесь нормальные, есть возможность жить и питаться. Местные люди оказали помощь, одели, обули, поскольку из Луганска мы сюда приехали в одних тапочках. Большое спасибо руководству, что оно нас обеспечивает всем необходимым. В комнатах тепло, всегда есть горячая вода. Если откровенно, то жаловаться не на что» - підкреслив Володимир Мілованов, переселенець із Луганська.

За підсумками робочої поїздки Григорій Марченко наголосив: «У закладах, створені належні умови для проживання вимушених переселенців, працюють системи опалення, люди забезпечені харчуванням. Побутові проблеми практично відсутні. Вирішуються питання щодо працевлаштування переселенців, відновлення і оформлення їхніх документів, продовження навчання студентів за кошти держбюджету, які перевелись із вишів Донецької та Луганської областей. Питання соціального забезпечення вирішуються регіональним штабом на належному рівні».Управління ДСНС у Чернігівській області