back

Висока планка українських офтальмологів

31-10-2014 | 09:22

Актуальні питання сучасної офтальмології обговорено днями на Всеукраїнській науково-практичній конференції у Чернігівській обласній лікарні. Зокрема, порушувалися питання надання невідкладної спеціалізованої допомоги при травмах очей, методи лікування глаукоми та катаракти, а також терапія вікових змін очного нерва, відшарування сітківки та основні аспекти дитячої офтальмології.

Конференція мала потужне представництво, адже до Чернігова приїхали головний офтальмолог Міністерства охорони здоров’я України, професор, д.м.н., керівник кафедри Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця Оксана Вітовська, д.м.н., завідувачка кафедри офтальмології Київського медичного університету УАНМ Наталія Веселовська, завідувач кафедрою офтальмології Луганського медичного університету Сергій Лупир, гості з Київського центру мікрохірургії ока, завідувачка його лазерного відділення Тетяна Кузнєцова, представники «Охматдиту», чернігівські офтальмологи.

Учасники конференції заслухали низку доповідей щодо перспектив розвитку сучасної офтальмологічної науки та визначили головні пріоритети спеціалізованої допомоги. За словами завідувачки Чернігівського обласного центру мікрохірургії ока Ірини Биховець, тепер офтальмологи регіону, завдяки наявному сучасному обладнанню, мають високий фаховий рівень, який практично не відрізняється від того, який існує у провідних клініках України, навіть таких, що здавна славляться своїми медичними традиціями.

- При своєчасному зверненні ми успішно лікуємо очі у хворих на цукровий діабет, допомагаємо відчути радість життя людей, що страждають на глаукому, здійснюємо операції при різних формах астигматизму, косоокості, далеко- та короткозорості, інших аномаліях рефракції. Чернігівські лікарі вже давно визначили для себе пріоритетні завдання – йти вперед у розвитку надання допомоги населенню. І хоча, наприклад, кількість хворих на глаукому в нашому регіоні трохи більша, ніж в Україні, ми можемо пишатися, що навіть в районах цю хворобу виявляють вже на ранніх стадіях. Тому все частіше жителі області обирають саме Чернігів для позбавлення цього захворювання, адже раніше вони змушені були звертатися до клінік Києва, Одеси, Харкова, Вінниці, - зазначила Ірина Биховець.

Отже, учасники конференції високо оцінили стан надання спеціалізованої допомоги на Чернігівщині, адже в обласному центрі мікрохірургії ока здійснюються сучасні операції не тільки з покращення зору у пацієнтів, а й повернення його у раніше невиліковних хворих. Також лікарі обмінялися думками щодо налагодження стосунків між науково-дослідними інститутами офтальмологічного профілю та спеціалізованими відділеннями в районах та містах України.


За інформацією
прес-служби Управління охорони
здоров’я облдержадміністрації