back

Заборгованість із заробітної плати в області поступово зменшується

30-10-2014 | 09:20

В області відбулися позитивні зрушення у сфері погашення заборгованості із заробітної плати найманим працівникам. Протягом останніх місяців відбулося зменшення загальної суми боргу майже на 4,5 мільйонів гривень. У рейтингу щодо динаміки погашення боргів серед інших областей України, Чернігівщина наразі посідає 7 місце. Про це повідомив в.о. голови обласної державної адміністрації Сергій Журман під час чергового засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати.

- Налагоджена в області робота в сфері погашення заборгованості із заробітної плати дала позитивні результати. Так, тільки у вересні поточного року заборгованість була скорочена на 15,7%. Винайдений спільний алгоритм дій та шляхи погашення боргів виявилися дієвими. Саме тому комісія продовжить свою роботу у цьому напрямку, розглядаючи щомісяця результати моніторингу ситуації та заслуховуючи керівників підприємств-боржників, - підкреслив керівник області.

Наразі в області налічується 65 підприємств, які заборгували заробітну плату найманим працівникам, 48 із них – економічно активні, тобто працюючі. У загальній структурі заборгованості найбільші борги тут утворилися в промисловості та будівництві. Але значна сума боргу із заробітної плати припадає на підприємства, які призупинили свою діяльність, стосовно яких реалізуються процедури відновлення платоспроможності або банкрутства.

Найбільша сума заборгованості сконцентрована на підприємствах-боржниках у містах Чернігів, Прилуки та Ніжин.

Позитивним залишається той факт, що в області відсутня заборгованість із заробітної плати працівникам сільського господарства, тоді як в країні вона наявна у 21 регіоні. Не мають боргів і 15 районів Чернігівщини.

У той же час, в регіоні останнім часом спостерігається наявність заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Проте, за словами директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Валерія Дудка, ситуація перебуває під постійною увагою керівництва області.

Наразі для її поліпшення оформлюються казначейські позички. Але погасити всі борги перед бюджетниками до кінця року самостійно область не може. Саме тому очільник облдержадміністрації вже звернувся до керівництва держави з проханням щодо виділення додаткових асигнувань для виплати заробітної плати медикам, вчителям та працівникам культури.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації