back

Сергій Журман: Сьогодні, як ніколи, важлива самоідентифікація українців

24-10-2014 | 09:24

На цьому в.о голови облдержадміністрації наголосив на зустрічі з делегацією Українського інститут національної пам’яті начолі з головою наукової установи Володимиром В’ятровичем.

У розмові також взяв участь голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв.

Як зазначив Сергій Журман, Чернігівщина — край партизанської слави, у якому дуже важко викорінити радянські погляди на життя.

— Для нашого регіону важливо освіжити історичну пам'ять, відкрити очі на більшість подій. Це і політичні репресії, і часи голодомору. На жаль, яскравих, але, донедавна заангажованих, прикладів цього у нашій області більше, ніж достатньо, — зауважив в.о. голови облдержадміністрації.

Співпраця Чернігівської облдержадміністрації та органів влади регіону з Українським інститутом національної пам’яті (далі – УІНП) розпочалася з квітня 2008 року, коли в регіон було призначено його представника.

За цей час було спільно реалізовано кілька масштабних проектів. Зокрема, створено експозицію Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут», забезпеченно екскурсійне обслуговування відвідувачів, надається науково-консультативна допомога. До того ж, ця подія щорічно відзначається 29 січня.

Проводяться заходи з вшанування пам’яті жертв політичних репресій.

Розглядається проблематики участі України і, відповідно Чернігівщини, у Другій світовій війні. Запущено проект державної політики пам’яті щодо жертв Корюківської трагедії та всіх знищених нацистськими карателями населених пунктів разом із їхніми мешканцями. У рамках проекту видано 6 тематичних книг, вийшло кілька теле- і радіопередач та створено документальний фільм.

Спільно з представниками УІНП проведено десятки наукових і науково-просвітницьких заходів із усього спектру дат, подій національної пам’яті.

У планах — будівництво Меморіалу Корюківської трагедії, лобіювання відновлення державної політики національної пам’яті щодо Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», яка обірвалася з лютого 2010 року, а також продовження роботи у відзначенні Пам’яті Героїв Крут.

Приємним стало те, що Володимир В’ятрович відзначив Чернігівщину, як область, що одна із перших почала інтенсивну та плідну співпрацю з Українським інститутом національної пам’яті. Він зауважив, що і надалі сприятиме регіону у відродженні історичної свідомості.

У рамках візиту голови УІНП до нашої області відбулася міжрегіональна науково-практична конференція «Вигнання нацистських окупантів із України: пам’ять та уроки історії для сьогодення» на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського. Також Володимир В’ятрович побував на засіданні прес-клубу «Ділове слово» у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА. Воно було присвячене презентації громадського проекту українських істориків — сайту «ЛІКБЕЗ. Історичний фронт» та проблематиці формування та реалізації державної політики національної пам’яті, діяльності Українського інституту національної пам’яті.


Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації