back

Початок опалювального сезону обговорили на селекторній нараді

22-10-2014 | 15:18

Питання початку опалювального сезону розглянули під час селекторної наради з головами облдержадміністрацій, яка пройшла під керівництвом Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Від Чернігівщини участь у нараді взяли в. о. голови ОДА Сергій Журман, керівники відповідних структурних підрозділів ОДА, представники ДСНС, служби автомобільних доріг та енергогенеруючих підприємств області.

За словами Арсенія Яценюка, для забезпечення сталого проходження опалювального періоду Україні необхідно додатково закупити 5 мільярдів кубів газу. У разі виникнення надзвичайних ситуацій для підприємств «Теплокомуненерго» планується постачання 200-т тисяч тонн мазуту.

Рівень розрахунків за газ в цілому по країні складає близько 50%. Для вирівнювання ситуації із заборгованістю за газ Кабінет Міністрів України виділив 7 мільярдів гривень на компенсацію різниці в тарифах. Це дасть можливість НАК "Нафтогаз України" постачати газ в регіони.

Прем’єр-міністр звернувся до керівників обласних адміністрацій з вимогою «серйозно покращити фінансову дисципліну»: - Прошу всіх усвідомити свою відповідальність за забезпечення розрахунків за отриманий природний газ з боку підприємств «Теплокомуненерго».

Протягом опалювального періоду 2014-2015 років планується використати 26,7 мільярдів кубометрів природного газу, з яких 10 мільярдів кубів – газ власного видобутку, 5,7 мільярдів – реверсні поставки з країн ЄС, 16,7 мільярда – розміщені у сховищах.

У той же час, у порівнянні з минулим роком, підприємствами ДП НАЕК «Енергоатом» збільшено виробництво електроенергії на 17%, іншими електрогенеруючими компаніями - на 30%.

Дефіцит вугілля для ТЕЦ в цілому по країні складає близько чотирьох мільйонів тонн. Вугілля марки «Г» вистачить лише половині електростанцій, що працюють на цій марці, для стабільного проходження опалювального періоду. Зважаючи на складну ситуацію, Уряд України планує диверсифікацію джерел постачання твердого палива.

На Чернігівщині, за рішенням Антикризового штабу, опалювальний сезон для об’єктів соціальної сфери та житлового фонду розпочнеться з 23 жовтня. Для цього підготовлено 941 котельня, 606,2 км теплових мереж, 23 водопровідних насосних станцій, 876 артезіанських свердловин.

На даний час в роботі знаходяться 252 твердопаливні котельні. Теплопостачання надається 14-ти школам, 71-му дитячому садочку, 40-ка лікарням. Роботи щодо подальшого підключення до опалення об’єктів соціальної сфери та житлового фонду тривають.Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю
облдержадміністрації